Mornar naneo prvi poraz Partizanu

Mornar naneo prvi poraz Partizanu Izvor: KK Mornar

Košarkaši Mornara pobedili su Partizan rezultatom 73:68 u prijateljskoj utakmici odigranoj u Hali sportova "Ranko Žeravica."

Barani su na turneji u Srbiji posle FMP i Mege savladali i ekipu iz Humske i još jednom potvrdili da imaju tim za respekt koji će i u sezoni 2020/21 imati šta da pokaže. Crno-belima je to bio prvi neuspeh u pripremnom periodu.

Domaći su na poluvremenu imali dva poena prednosti (30:28), ali je Mornar u trećem periodu zaigrao nešto bolje i u odlučujućih deset minuta ušao je sa pet poena viška (50:45).

Tim Mihaila Pavićevića je uspeo da sačuva prednost do kraja, a najefikasniji su bili Džejkob Pulen sa 15, Keni Gabrijel sa 13 i Ajzea Vajtsajd sa 11 poena.

Na drugoj strani dvocifreni su bili samo Markus Pejdž sa 12 i Rašon Tomas sa 10 poena.