Poraz Denvera od najlošijeg tima lige, dabl-dabl Jokića

Poraz Denvera od najlošijeg tima lige, dabl-dabl Jokića Izvor: Patrick Smith Getty Images Sport

Košarkaši Denver Nagetsa izgubili su od Golden Stejt Voriorsa 116:100. Srpski centar Nikola Jokić je u porazu svog tima zabeležio novi dabl-dabl.

Ekipa Majka Melouna pretrpela je drugi poraz u poslednja tri meča, a izgubila je od ekipe sa najlošijim učinkom u ligi. Voriorsi su ostvarili tek 14. pobedu ove sezone.

Voriorsi su bolje počeli meč, pa su tokom prve deonice imali blagu prednost. Ipak, u naredne dve četvrtine Denver je diktirao ritam, pa je u jednom momentu imao 15 poena prednosti. Ipak, u poslednjih 12 minuta Golden Stejt je zaigrao znatno bolje. Nagetsi nisu imali rešenja u odbrani, pa su pretrpeli iznenadni poraz.

Endru Vigins je predvodio Voriorse sa 22 poena (9-16 iz igre), pet skokova i 10 asistencija. Erik Paskal je imao 22 poena (8-13 iz igre) i po pet skokova i asistencija. U ekipi Denvera Nikola Jokić je zabeležio dabl-dabl sa 16 poena (7-15 iz igre) i 13 skokova, a imao je i sedam asistencija. Vil Barton i Pol Milap su ubacili po 18 poena, Mejson Plamli 16, a Džamal Marej 14.

Denver je treći na Zapadu, dok je Golden Stejt i dalje na začelju.

Aktuelni šampioni Toronto Reptorsi slavili su na gostovanju Finiks Sansima 123:114.

Na taj način Reptorsi su prekinuli niz od tri poraza.

Finiks je bio znatno bolji u prvom poluvremenu, te je u jednom trenutku imao 17 poena viška. Ipak, u nastavku je Toronto diktirao ritam igre.

Paskal Sijakam je ponovo bio najbolji u dresu Reptorsa sa 33 poena (12-20 iz igre, 5-9 za tri) i sedam skokova, Kajl Lauri je ubacio 28 (8-19 iz igre), Norman Pauel 26 (8-15 iz igre). S druge strane Devin Buker je brojao do 22 (5-14 iz igre), a imao je i 10 skokova. Kameron Džonson je imao 21 poen (7-16 iz igre), a Dario Šarić 16 (6-8 iz igre).

Reptorsi su drugi na Istoku, dok su Sansi posle četvrtog uzastopnog poraza 13. na Zapadu.