Mičelov paklen finiš odbio Dončića i Dalas

Mičelov paklen finiš odbio Dončića i Dalas Izvor: Getty images/Ronald Martinez
NBA lopta

U duelu direktnih konkurenata za plej-of mesta na Zapadu Juta Džez je na svom parketu posle preokreta savladala Dalas Maverikse 112:107. Zapaženu partiju imali su igrači sa Balkana.

Bojan Bogdanovic, Donovan Mitchell, Utah, Juta Izvor: Christian Petersen, Getty Images Sport

Bolje su krenuli Teksašani, veoma brzo došli do 18:8, a imali su i +13 u prvoj četvrtini. Zahvaljujući Goberu i Bojanu Bogdanoviću Juta je uspela nekako da se primakne i uhvati priključak, ali su gosti imali prednost tokom većeg dela utakmice. Sve do poslednje četvrtine. A onda je usledio faktor Donovan Mičel. Sjajni plejmejker u poslednjih 12 minuta ubacio je 11 poena, pogodio trojku za 104:104 i slobodna bacanja za velikih +4 - 111:107 i praktičnu overu pobede.

Mičel je meč završio sa ukupno 25 poena, osam skokova i pet asistencija. Bogdanović je imao dva poena manje uz po skok i asistenciju, a Gober dabl dabl učinak od 22 poena uz 8/8 iz igre i 17 skokova- Na drugoj strani Dončić je bio najefikasniji sa 25 poena, a imao je i sedam asistencija i šest skokova. Kari je meč završio sa 19 poena, Porzingis sa 15, a Boban Marjanović za pet i po minuta imao je po dva poena i skoka i asistenciju.

Juta je četvrtom vezanom pobedom izbila na drugo mesto na Zapadu sa skorom 32-13, dok je Dalas šesti sa 28-17.Los Anđeles Lejkersi doživeli su poraz u Filadelfiji od Seventisiksersa, a briljirali su Ben Simons, koji je bio na ivici tripl dabla i Tobijas Heris.

Lejkersi su bili u kompletnom sastavu, ali nisu imali mnogo šanso protiv raspoloženog protivnika u gostima. Lideri Zapada imali su samo kratak period u prvoj deonici vođstvo, a onda kada je domaćin preokrenuo nije ispuštao do samog kraja. Često je bila i dvocifrena razlika, tako da se u suštini pitanje pobednika nije ni postavljalo.

Kod pobednika Ben Simons je bio na ivici tripl dabla sa 28 poena, 10 skokova i osam asistencija, uz četiri ukradene lopte. Tobijas Heris meč je završio sa 29 poena i osam skokova. Na drugoj strani Entoni Dejvis je postigao 31 poen, uz sedam skokova a Lebron Džejms 29 pogodaka uz osam asistencija i sedam skokova. Lejkersi su i dalje lideri Zapada sa skorom 36-10, dok je Filadelfija šesta na Istokju sa 30-17.

Ostali rezultati: Detroit - Bruklin 111:121 (posle produžetka), Klivlend - Čikago 106:118, Minesota - Oklahoma 104:113.