Hrabra Zvezda pala u Kataloniji: Treći poraz u nizu

Hrabra Zvezda pala u Kataloniji: Treći poraz u nizu Izvor: Frank Halimi/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkaši Crvene zvezde doživeli su treći uzastopni poraz u Evroligi, pošto je bolja od njih u 21. kolu bila Barselona u Kataloniji sa 86:82.

Ekipa Svetislava Pešića je do trijumfa stigla u dramatičnoj završnici u Blaugrani.

Na minut do kraja, pri rezultatu 83:80 Braun je promašio flouter za Zvezdu, da bi na drugoj strani Ribas ubacio trojku i rešio pitanje pobednika.

Katalonci sad imaju skor 15-6 i zauzimaju četvrto mesto, dok je Zvezda pala na 10. poziciju sa 9-13.

Ekipa Dragana Šakote u narednom kolu dočekuje Anadolu Efes, a Barsa čeka Zenit.

Ne računajući veći deo prve deonice, kad su stekli minus od 10 poena (29:19), crveno-beli su sve vreme bili ravnopravan rival favorizovanom protivniku.

U određenim momentima utakmice, Beograđani su prikazivali i znatno bolju igru, pa su u poslednji kvartal ušli sa +6 (68:62).

Ipak, u odlučujućih 10 minuta presudio je kvalitet ekipe Svetislava Pešića. Abrines je sa pet poena pokrenuo seriju 10:0 za potpuni preokret Barse i vođstvo 77:70 na pet i po minuta do kraja.

Zvezda se, međutim, nije predavala. Dragan Šakota je pozvao tajm-aut iz kojeg su Beograđani nanizali šest poena (snažno zakucavanje Brauna za 2+1 i trojka Štimca) i time uveli dramu u meč (77:76).

Katalonci su na suvi kvalitet uspeli da slave u takvoj završnici - prodor je na obruču rešio Dilejni, potom je Mirotić ubacio trojku, posle akcije iz auta, da bi na kraju Ribas ubacio pomenutu trojku i rešio meč.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Nikola Mirotić sa 25 poena (8/12 za dva, 1/6 za tri). Brendon Dejvis je dodao 10, a Viktor Klaver devet.

Kod Zvezde, 15 poena je imao Lorenzo Braun (7/9 za dva, 0/4 za tri) i osam asistencija. Kevin Panter je dodao 12, a po 12 Džejms Gist (uz šest skokova) i Vladimir Štimac.

Pogledajte tabelu Evrolige.

Tok meča iz Blaugrane mogli ste da pratite uživo uz NAŠ PORTAL.

Crvena zvezda utakmicu počinje u petorci: Braun, Beron, Dobrić, Simanić, Kuzmić.

Dobro je ekipa Dragana Šakote otvorila meč. Posle polaganja Kuzmića i Dobrić, trojku je ubacio Simanić za vođstvo 7:2. Za Barsu se prvi u strelce upisao Nikola Mirotić.

Nastavili su Beograđani sa dobrom igrom u napadu, Kuzmić je poentirao posle skoka u napadu, a Braun na obruču završio prodor, međutim, i domaći su brzo podigli ritam.

Kjurik je nanizao pet poena, potom su precizni bili Mirotić i Dejvis i na isteku petog minuta rezultat je 11:11.

Bio je to period kad su Katalonci, predvođeni Mirotićem, dominirali i serijom 7:0 stekli pet poena (18:13).

Mirotić nije spuštao gas ni u finišu četvrtine i posle njegovog 14. poena, Barsa je povela sa 23:15.

Zvezda nije uspevala da odigra dobro u fazi odbrane ni u poslednjim trenucima prve četvrtine, pa je Klaver zakucavanjem zaključao uvodnu deonicu.

Barselona - Crvena zvezda 29:19 (prva četvrtina)

Ekipa Svetislava Pešića je na startu druge četvrtine stekla je najvećih +12, međutim, usledila je serija Zvezde 8:0, koju je krunisao Dženkins u kontri - 31:27.

Nalet Beograđana prekinuo je Higins, da bi na drugoj strani poentirao Štimac u solo prodoru.

Za razliku od prve deonice, Zvezda je na visokom nivou odirgala kompletnu drugu i uspela je u potpunosti da se vrati u meč.

Barsu nije služio šut za tri poena (2/9), koji je provociran zonskom odbranom gostiju.  To su crveno-beli koristili na pravi način na drugoj strani i postepeno smanjivali zaostatak.

Na kraju su poenima Jovanovića sa penala izjednačili, da bi posle trojke Štimca stekli i vođstvo 42:39.

Poslednje poene u prvom poluvremenu ubacio je Mirotić.

Barselona - Crvena zvezda 41:42 (poluvreme)

Treća četvrtina otvorena je sa po dve trojke na obe strane. Za Zvezdu su precizni bili Dobrić i Beron, a za Barsu Kjurik i Klaver.

Usledila su četiri poena u nizu pod obručem Barselone, pa tehnička greška Draganu Šakoti, ali domaći nisu mnogo profitirali iz toga pošto su ubacili samo jedan poen. Na 6:30 do kraja treće deonice, ekipa Svetislava Pešića je vodila sa 53:48.

Posle tri minuta bez poena Zvezde, pogodio je Gist, ali je na drugoj strani uzvratio Dejvis - 56:50.

Dejvis je ponovo pogodio, posle odbitka, da bi potom Gist sjajnim potezom upisao 2+1 i vratio crveno-bele na 58:55.

Minut i po do kraja treće četvrtine, Beograđani su ponovo stekli vođstvo - Panter je pogodio za tri poena u kontri, posle blokade Štimca u odbrani, za 61:60.

Ponovo je Štimac odigrao dobru odbranu i ponovo je Panter pogodio trojku za prednost Zvezde 64:60.

Jovanović je produžio seriju srpskog kluba sa penala (66:60), a nju je prekinuo Antić na isti način.

Barselona - Crvena zvezda 62:66 (treća četvrtina)

Zvezda je zakucavanjem Kuzmića otvorila poslednji kvartal, da bi na drugoj strani trojku ubacio Oriola - 68:65.

Usledio je period bolje igre Katalonaca, koji su zategli igru na oba kraja parketa i serijom 10:0 pobegli na 77:70. Najzaslužniji za to bio je Aleks Abrines sa pet poena u tom periodu.

Nije se Zvezda predavala, pa je posle tajm-auta nanizala šest poena - Braun je snažnim zakucavanjem upisao 2+1, zatim je Štimac ubacio novu trojku i crveno-beli su došli na poen zaostatka 77:76.

Na poene Dilejnija odgovorio je Braun, posle ukradene lopte i zakucavanja, ali je na drugoj strani trojku ubacio Mirotić (82:78).

Na minut do kraja, pri rezultatu 83:80 Braun je promašio flouter za Zvezdu, da bi na drugoj strani Ribas ubacio trojku i rešio pitanje pobednika - 86:80.

Barselona - Crvena zvezda 86:82 (kraj)