Harden 13/37 za poraz Raketa, Janis moćan, Juta odlična

Harden 13/37 za poraz Raketa, Janis moćan, Juta odlična Izvor: Kevin C. Cox/Getty Images

U noći između utorka i srede pobede u NBA ligi su ostvarlili Memfis protiv Hjustona, Atlanta protiv Finiksa, Milvoki protiv Njujorka i Juta protiv Bruklina.

Memfis je uspeo da savlada Hjuston Roketse kod kuće 121:110 iako je Džejms Harden ubacio 41 poen na toj utakimici. Duel je počeo izjednačenom prvom četvrtinom da bi Grizlisi bili značajno bolji u drugom periodu. Izgradili su u nastavku i deset poena prednosti, ali je Hjuston naravno odgovorio i istopio tu razliku u poslednjem periodu.

Roketsi su uspeli i da povedu početkom četvrte četvrtine kada je Ostin Rivers pogodio trojku za 92:91, ali je to bilo jedino vođstvo te ekipe do kraja. Dilion Bruks je tada davao bitne koševe za Grizlise, jednu važnu trojku spakovao je Dža Morant i Hjustonu nije bilo povratka.

Harden je osim 41 poena imao šut iz igre 13/37. Dža Morant je kod Memfisa imao 26 poena, a Dilion Bruks 24. Marko Gudurić nije igrao.

Milvoki je savladao Njujork 102:128. Presudna je bila druga četvrtinakoju su Baksi dobili 36:17 pa su na poluvremenu imali 25 poena razlike. Kasnije je ekipa iz Viskonsina samo uvećavala vođstvo i došla do rutinske pobede protiv jedne od najslabijih ekipa u ligi.

Janis Adetokunbo je meč završio sa 37 poena i devet skokova, dok je Ar Džej Beret kod Niksa imao 22 poena.

Atlanta je bila bolja od Finiksa 123:110. Hoksi su posle izjednačenog prvog poluvremena napravili lepo dvocifreno vođstvo u trećem periodu, da bi se Finiks vratio i čak poveo do kraja tog dela meča. Poslednju četvrtinu su obeležili Tre jang i Kevin Herter za Hokse, ali i kontroverzno isključenje Kevina Bukera koji je prilikom jednog zakucavanja nešto dobacio protivničkom igraču pa je morao u svlačionicu. Tada su ipak Hoksi napravili dovoljnu razliku pa i sve da je igrao Buker bi teško uticao na preokret.

U tek devetoj pobedi Atlante ove sezone najbolji je bio Tre Jang sa 36 poena, dok je pomenuti Buker imao 39. Dario Šarić je za 19 minuta na parketu ubacio četiri poena.

Juta je bila bolja od Bruklina na gostovanju 118:107. Džezeri su bili odlični u drugoj četvrtini kada su uspeli u samoj završnici da pobegnu Netsima a odličan je bio tada Džo Ingls. Serijom 12:0 Juta je napravila 18 poena razlike i pobedu nije ispustila do kraja duela.

Ingls je bio najbolji kod gostiju sa 27 poena, Donovan Mičel je imao 25, Rudi Gober 22, a Bojan Bogdanović 18. Kajri Irving je kod Bruklina ubacio 32 poena, dok je Džanan Musa meč gledao sa klupe.