"Stotka" CSKA: Najubedljiviji poraz Zvezde u sezoni

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su od CSKA u Moskvi sa 100:74 u 15. kolu Evrolige.

Mike James Izvor: Mikhail Serbin/Euroleague Basketball via Getty Images

Crveno-beli su za vikend izgubili od Zadra, pre toga od Baskonije, a u elitnom takmičenju sada imaju skor 5-10, dok je CSKA na 10 pobeda i pet poraza.

Za razliku od velikog broja Zvezdinih utakmica ove sezone, sada se od starta igralo u nešto bržem ritmu i sa više poena. Imao je CSKA +11 tokom prvog poluvremena, na velikom odmoru bilo je osam poena viška, a na krilima Berona i Simanića crveno-beli prave seriju 11-2, čak i prelaze u vođstvo (55:54).

Međutim, posle Itudisovog tajm auta domaći su pojačali ritam, Bolomboj je igrao jako dobro, pa je već do kraja tog perioda CSKA prelomio meč – 76:62.

Ostatak meča bio je formalnost, trener crveno-belih Dragan Šakota u kratkom intervalu dobio je dve tehničke greške i isključen je na nešto više od šest minuta do kraja, a Zvezda je zabeležila najubedljiviji poraz ove sezone (prethodno Makabi, Efes i Real -15).

Najefikasniji kod Zvezde bio je Dejan Davidovac sa 17 poena (6-11 iz igre, 3sk), Bili Beron dao je 14 poena (6-11 iz igre, 3sk, 2ast), dok je Filip Čović imao 7 poena (2-5 iz igre) i 9 asistencija.

Majk Džejms ubacuio je 22 poena u prvom poluvremenu, 29 na kraju (4-8 za dva, 6-7 za tri, 3sk, 3ast), Džoel Bolomboj imao je 17 poena i 4 skoka, Nikita Kurbanov upisao je 11, a Darun Hilijard 10 poena.

U sledećem kolu Zvezda dočekuje Olimpijakos (petak, 19.00, SK1), a CSKA gostuje Efesu u Istanbulu (petak, 18.30).

Joel Bolomboy Izvor: Mikhail Serbin/Euroleague Basketball via Getty Images

Počelo je trojkom Kurbanova, odgovorio je Lazić prodorom, da bi posle dve asistencije Čovića za Kuzmića gosti poveli 6:5. Igralo se brzo, Džejms je dao sedam poena za CSKA, ali je na drugoj strani i Zvezda imala odgovor i vodila je 11:10.

Usledio je post na obe strane, a prvi ga je prekinuo domaćin, da bi posle trojke Džejmsa bilo 15:11. Beron je pogodio posle nove asistencije Čovića, ali Džejms je na drugoj strani bio razigran i lako je Itudisov tim stvarao otvorene pozicije – pogodio je i Kurbanov za 21:16.

Zvezda se nije dala, Beron je pgoodio flouter, zatim i Lazić trojku za izjednačenje, ali na drugoj strani Strelnijeks u poslednjoj sekundi napada pogađa trojku uz faul Čovića, da bi na kraju četvrtine opet Strelnijeks pogodio na 26:21.

Moskovljani su održavali prednost, Strelnijeks je zadavao probleme Zvezdinoj odbrani, na drugoj strani je Davidovac vezao pet poena, pa su gosti kako-tako održavali priključak, ali je posle zakucavanja Bollomboja bilo 38:30. Otišao je CSKA na +11, ali je Davidovac odgovorio sa četiri vezana poena i Itudis je tražio tajm aut (41:34).

Prišla je Zvezda na -5, ali opet nije dobro zagradila koš, što je Džejms kaznio trojkom, otišli su domaći na +11, a na poluvremenu je bilo 52:44 zahvaljujući trojci Fajea.

Drugo poluvreme počelo je trojkom Berona, pogodio je nedugo zatim i još jednu za -4 (54:50), a crveno-beli su igrali mnogo bolje u odbrani. Propustila je Zvezda dva napada na -4, ali je potom Simanić vezao pet poena za vođstvo crveno-belih, da bi na drugoj strani Džejms pogodio s distance.

Posle tajm auta je Kurbanov pogodio trojku, Bolomboj je igrao odlično i dao je i trojku posle dva bacanja, a posle koša Džejmsa biilo je 66:58. Uozbiljio se CSKA, Zvezda je zbrzala nekoliko napada, pa je domaćin ponovo stvorio dvocifreni višak (72:60), da bi posle 30 minuta bilo 76:62.

Prednost domaćih je rasla, a trener Zvezde Dragan Šakota u kratkom intervalu dobio je dve tehničke greške i isključen je na nešto više od šest minuta do kraja. Do kraja su crveno-beli ubedljivo izgubili, najubedljivije ove sezone.