Niksi šokirali Kingse, 88 poena Džordža i Kavaja, 8 trojki Bogdanovcića

Niksi šokirali Kingse, 88 poena Džordža i Kavaja, 8 trojki Bogdanovcića Izvor: Christian Petersen, Getty Images Sport

Košarkaši Njujork Niksa iznenadili su Sakramento Kingse i u glavnom gradu Kalifornije slavili su rezultatom 103:101.

Niksi su u Sakramentu ostvarili drugi uzastopni trijumf i sa učinkom 6-20 pretposlednji su na Istoku, dok je domači tim prekinuo seriju od tri pobede i sa skorom 11-14 deveti je na Zapadu.

Kraljevi su tri četvrtine dominirali i u 32. minutu imali su maksimalnih 16 poena prednosti (77:61), ali je ekipa Luka Voltona u poslednjoj deonici podbacila i Niksima dopustila da preokrene. Odlučujuće poene sa linije slobodnih bacanja postigao je Dđulijus Rend 1.4 sekunde pre kraja.

Rendl je bio najefikasniji sa 26 poena (10/17 iz igre, 3/8 za tri), uz 9 skokova i 4 asistencije, Elfrid Pejton ga je pratio sa 16, dok je Mičel Robinson zabeležio 14.

Badi Hild je sa 34 poena bio najzapaženiji kod Kingsa, uz 12 skokova, Bogdan Bogdanović je upisao 14 (5/10 iz igre, 4/5 za tri) i po skok i asistenciju za 29 minuta, a Nemanja Bejlica 12 poena (3/9 iz igre, 3/6 za tri, 3/4 slobodna bacanja), 2 skoka i 7 asistencija za 27 minuta.

Los Anđeles Klipersi su u Mineapolisu zabeležili četvrti uzastopni trijumf 124:117 i zadržali korak za Lejkersima, vodećim timom Zapadne konferencije.

Klipersi su meč prelomili u trećoj četbrini kada su imali maksimalnih 27 poena prednosti. Vukovi su u finišu uspeli da se vrate na samo četiri poena minusa, ali vremena za veliki preokret nije bilo.

Sjajne partije pružili su Pol Džordž sa 46 poena (17/31 iz igre, 6/15 za tri), 5 skokova i 7 asistencija i Kavaj Lenard sa 42 poena (10/24 iz igre, 3/3 za tri, 19/19 slobodna bacanja), 11 skokova i 2 asistencije, dok je Montrelz Harel upisao 18. Ivica Zubac je dodao 5 poena (2/2 za dva, 1/2 slobodna bacanja) i 7 skokova za 16 minuta.

U sedmom uzastopnom porazu Minesote Karl Entoni Taun je postigao 39 (12/22 iz igre, 5/10 za tri), uz 12 skokova, a Endrju Vigins 34 poena (12/20 iz igre, 2/7 za tri).

Košarkaši Jute u Solt Lejk Sitiju bili su bolji od Golden Stejta rezultatom 114:106. Gosti iz Kalifornije su u finišu poluvremena imali 13 poena prednosti, Džezeri su u trećem periodu preokrenuli, ali nisu uspeli da prelome duel protiv najlošijeg tima Zapada.

Rezultatska klackalica viđena je do pred kraj utakmice, koju su domaći rešili serijom 11:2 u poslednja dva minuta.

Hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović bio je odličan sa 32 poena (8/18 iz igre, 8/13 za tri, 8/10 slobodna bacanja) i 4 skoka za 37 minuta, Donovan Mičel je upisao 28, a Rudi Gober po 15 poena i skokova, uz po 2 asistencije i blokade.

Bogdanović je sa osam trojki došao do rekorda franšize.

Alek Burk je bio najefikasniji kod Voriorsa sa 24 poena, a Dejmion Li 21 poen.