Davidovac: Niko ne razmišlja o umoru

Davidovac: Niko ne razmišlja o umoru Izvor: ABA liga, KK Crvena zvezda

Krilo Crvene zvezde Dejan Davidovac istakao je posle poraza od Baskonije 72:64 u 13. kolu Evrolige da je španska ekipa kaznila oscilacije u igri crveno-belih.

Ekipa Baskonije je dobra ekipa, očekivali smo tešku utakmicu. Izlaze iz teškog perioda, tako da smo očekivali posebnu reakciju. Danas smo imali dosta oscilacija, što se kažnjava u Evroligi. Igraju dobru košarku i bili su dobri u napadu. Imali su brza rešenja u napadu i dolazili su do lakih poena“, istakao je Davidovac.

Gosti su na početku treće četvrtine imali prednost 45:41, da bi nedugo potom ona iznosila 67:49.

Oni su napravili seriju 10:2 početkom drugog poluvremena. Od samog starta su ušli u dobar ritam, napravili razliku, odlepili se, uspeli su da je povećaju do kraja treće četvrtine i uspeli su da je održe do kraja“.

24-godišnjak ne smatra da je teška utakmica sa FMP imala uticaja na meč sa španskom ekipom.

Niko od nas ne razmišlja o tome. Svi znamo kakav je raspored u Evroligi. Niko ne razmišlja o umoru, niti o bilo čemu“.

Upitan da prokomentarše suđenje, rekao je: „Ne bih da pričam o tome. Nikada nismo ni očekivali da ćemo imati suđenje na našoj strani“.