Bulsi sigurni u Čikagu, pobede Džeza, Baksa i Grizlisa Izvor: Andy Lyons, Getty Images Sport
Zak Lavin

Čikago Buls, Juta Džez, Memfis Grizlis i Milvoki Baks slavili su u noći između srede i četvrtka.

Košarkaši Čikaga slavili su pred svojim navijačima protiv Atlante 136:102.

Nakon rezultatske klackalice u prvoj četvrtini, koju su rešili u svoju korist, Bulsi su sve vreme vodili i samo povećavali prednost pa se njihova pobeda u ovom meču nije dovodila u pitanje.

U pobedničkom timu najbolji su bili Zak Lavin sa 35 poena i Lauri Markanen sa 22. Kobi Vajt meč je završio sa 19 poena, a Tadeus Jang dodao je 15. Vendel Karter postigao je 11 poena uz 10 skokova.

Na drugoj strani najbolji su bili Aleks Len sa 17, Kam Rediš sa 16 i Tre Jang koji je na 15 poena dodao 13 asistencija za dabl - dabl.

Juta je rezultatom 127:116 slavila na gostovanju Minesoti prelomivši tesan meč u trećoj četvrtini.

Među Džezerima najefikasniji su bili Donovan Mičel sa 30 poena, pet skokova i šest asistencija, Džo Ingls sa 23 poena i Rudi Gober sa 20 poena i 16 skokova. Bojan Bogdanović igrao je 35 minuta i postigao 14 poena iz po tri skoka i asistencije. Hrvatski reprezentativac imao je slab šut - četiri od 14 iz igre i dva od osam za tri.

Na drugoj strani su se istakli Džef Tig sa 32 poena, Endrju Vigins sa 26 i Karl Entoni Tauns sa 21 poenom i 11 skokova.

Memfis je kao gost bio bolji od Finiksa i slavio 115:108.

Grizlise su predvodili Dilon Bruks sa 27 i Džaren Džekson sa 24 poena. Džo Krauder dodao je 13 uz sedam skokova. Marko Gudurić igrao je pet i po minuta i za to vreme postigao tri poena uz po jedan skok i asistenciju.

Frenk Kaminski sa 24 i Riki Rubio sa 22 poena. Dario Šarić je za 26 minuta ubacio sedam poena uz po pet skokova i asistencija.

Milvoki je na svom terenu bio bolji od Nju Orleansa i slavio 127:112.

Nakon prve četvrtine Baksi su bili na +15, a na poluvreme su otišli sa 23 poena prednosti pa Pelikansima nije pomoglo odlično odigrano drugo poluvreme u kome su uspeli da nadoknade samo osam poena.

Erik Bledso bio je sa 29 poena najefikasniji u pobedničkom timu, a pratili su ga Kris Midlton sa 24 poena i Ersan Iljasova sa 18 poena i devet skokova.

Na drugoj strani najbolji su bili Džej Džej Redik sa 31 poenom, Brandon Ingram sa 25 poena i deset skokova i Džru Holidej sa 21 poenom i po šest skokova i asistencija.