Partizan 'ispustio' Lokose, u Top 16 sa druge pozicije

Partizan 'ispustio' Lokose, u Top 16 sa druge pozicije Izvor: KK Partizan NIS

Košarkaši Partizana poraženi su od Lokomotive u Krasnodaru u 9. kolu Evrokupa rezultatom 83:76 i u Top 16 fazu će se plasirati kao drugoplasirani tim iz grupe B.

Ekipa Andree Trinkijerija je u Rusiji upisala treći poraz i u poslednjem kolu, u meču bez rezultatskog značaja, dočekuje Limož, dok je Lokosima za plasman u sledeću fazu neophodan trijumf protiv Tofaša u Bursi.

Crno-beli će u novoformiranoj grupi E biti sa prvoplasiranom ekipom iz grupe A, trećeplasiranom iz grupe C i četvrtoplasiranom iz grupe D.

Partizan je u Krasnodaru imao i katastrofalne, ali i vrlo dobre periode igre. Lokosi su mnogo bolje počeli meč i brzo su došli do dvocifrene prednosti (16:4) i tako goste naterali da jure rezultat.

Ekipa iz Humske je ekspresno odgovorila serijom 9:0, ali je Lokomotiva do kraja prvog perioda imala još jedan beg - 26:15. U drugom periodu viđena je izjednačena borca, gostima je proradio šut za tri poena, a najbolji period igre crno-beli su imali u trrećoj četvrtini.

Rašon Tomas i Koi Volden su kreirali seriju 10:2 na početku drugog poluvremena za maksimalnih plus 3 za goste. Međutim, Trinkijerijev tim, koji je u Rusiju otputovao bez Novice Veličkovića i Ognjena Jaramaza, je u odlučujućih 10 minuta postigao svega 10 poena i ispustio mnogo skuplji tim.

Litvanac Mindaugas Kuzminskas je bio najefikasniji sa 17 poena, Vil Kamings je bio odličan sa poenom manje, a dvocifreni su bili još Dmitri Kulagin sa 15 i Džoni O'Brajant sa 10 poena. Mantas Kalnietis je upisao 5 poena i 9 asistencija.

Kod crno-belih, koji su postigli 11 trojki iz 29 pokušaja, Stefan Birčević je prednjačio sa 17 poena (5/7 za tri), Volden i Gordić su zabeležili po 12, Nikola Janković 10, Tomas 7, a Redži Rednig 4 (0/5 za tri), uz 4 skoka i 6 asistencija.

Meč iz Krasnodara pratite uživo i na našem sajtu.

Pogledajte analizu koju je pripremio Miroslav Berić.

Partizan je meč počeo u sastavu: Volden, Reding, Zagorac, Tomas i Miletić.

Lokomotive je mnogo bolje počela utakmicu i brzo je povela 7:0, a seriju domaćih u 3. minutu prekinuo je Zagorac.

Deker i Kulagin pogađaju dve vezane trojke i rezultat u 5. minutu je 15:4 za Lokose. Trinkijeri reaguje tajm-autom. Loš star crno-belih...

Beograđani su sjajno odgovorili posle minute odmora i sa dve trojke Birčevića i jednom Gordić ekspresno se vratili serijom 9:0. Pašutim je na 3:40 pre kraja prve četvrtine tražio tajm-aut.

Kao i Partizan, i Lokomotiva je napravila seriju posle tajm-auta. Kaming je vezao pet poena i u 9. minutu domaći su ponovo došli do dvocifrenog plusa - 25:15.

Lokomotiva je dobila prvu četvrtinu 27:19. Birčević je najefikasniji sa 8 poena, a Gordić imao jedam manje. Kdo domaćih Kamings, Kulagin i O'Brajant su upisali po 5 poena.

Volden trojkom smanjuje prednost domaćina - 29:23 u 12. minutu. Posle četiri minuta drugog perioda rezultat je 34:26. Volden poentira iz kontre za 35:30 na nešto manje od pet minuta pre odlaska na odmor. Tajm-aut Lokomotiva.

Partizan je kod pomenutog rezultata imao i kontru, ali je Zagorcu dosuđen prekršaj u napadu iako Apić nije sa obe noge bio na parketu.

Crno-beli su prokockali nekoliko napada, a onda je usledila kazna - Kalnietis je pogodio trojku za 39:30 (17. minut) i Trinkijerija natareo da traži tajm-aut.

Birčević u poslednjem minutu polaže i smanjuje na 41:37.

Gordić u poslednjoj sekudni iz teške pozicije postiže trojku i na odmor se odlazi sa pet poena viška za ruski tim - 45:40.

Gordić je najefikasniji sa 10 poema, uz po 3 skoka i asistencije, Birčević je upisao 8, a Volden, Pejdž i Janković po 5. Deker je sa 9 poena najbolji u Lokomotivi, Kulagin ima jedan manje, a O'Brajant 7.

Partizan je mnogo bolje počeo drugo poluvreme i serijom 10:2 (po 5 poena Voldena i Tomasa) poveo u 22. minutu 50:47.

Crno-beli su održavali prednost sve do trojke Kuzminskasa u 26. minutu - 59:58. Tomas je do tog trenutka u trećem periodu postigao 8 poena. Tajm-aut Trinkijeri.

Birčević postiže četvrtu trojku iz pet pokupaja - 61:61 u 27. minutu. Lokosi su mini serijom 4:0 poveli 65:61, a Janković je uz prekršaj i dodatno bacanje smanjio na 65:64.

Lokomotiva ulazi u poslednju četvrtinu sa pola koša prednosti - 67:66. Partizan je treći period dobio 26:22.

Partizan u prva tri minuta poslednje deonice nije postigao koš, a posle blokade Tomasa, Volden je u kontri prekinuo post i smanjio prednost Lokosa na 70:68.

Gordić je izgubio još jednu loptu, a Kamings u kontri poentirao za 74:68 na polovini poslednje četvrtine. Trinkijeri je tražio tajm-aut. Partizan je postigao samo dva poena.

Birčević posle tajm-auta postiže i petu trojku - 74:71. Kuzminskas postiže trojku za 79:73 na tri i po minuta pre kraja. Gordić pogađa uz dodatno bacanje, koje nije iskoristio - 79:75.

Na minut i 38 sekundi pre kraja trener Pašutin je dobio tenhičku, Pejdž je pogodio slobodno bacanje (79:76), ali gosti nisu realizovali napad.

Na drugoj strani Vilijams je 'ugurao' loptu u koš uz faul Mozlija - 81:76 na 66 sekundi pre kraja. Gordić je upropastio još jedan napad... i to je bio kraj svih nadanja Partizana.

Meč je završen pobedom Lokomotive 83:76.