Meloun: Jokić jednostavno mora da uzima više šuteva!

Meloun: Jokić jednostavno mora da uzima više šuteva! Izvor: Steve Dykes/Getty Images

Trener Denver Nagetsa Majkl Meloun izjavio je da loš napad doprineo porazu od Filadelfije (97:92), a kao jedan od glavnih razloga naveo je nedovoljnu ofanzivnu aktivnost Nikole Jokića.

Srpski centar je meč u Pensilvaniji završio sa 15 poena, sedam skokova i 11 asistencija.

Za 33 minuta na parketu uputio je ukupno 13 šuteva i to je ono što mu Meloun najviše zamera.

"Nikola mora da uzima veći broj šuteva od ovih 13. On je naš najbolji igrač. Istina je da smo igrali protiv izuzetno dobrog defanzivnog tima, ali što više šuteva bude uzimao to je veća šansa da će nam se desiti dobre stvari. Jokić, jednostavno, mora da šutira više!", jasan je trener Nagetsa.

Iskusni strateg je, ipak, zadovoljan pristupom svojih igrača, koji su praktično ceo meč bili oslabljeni odsustvom Džamala Mareja, usled njegove povrede u uvodnim minutama.

"Nije rezultat kakav smo očekivali, ali borili smo se snažno. Ponovo smo se mučili u napadu, nismo pogađali šuteve, međutim, nismo odustajali nijednog trenutka i to me čini ponosnim".

Denver se, posle turneje po istočnoj obali, vraća u Kolorado.

"Jedna pobeda i tri poraza nije najbolji skor, ali igrali smo na strani protiv Bostona i File, ekipa koje nemaju poraz na svom parketu. Mogli smo da vidimo zašto je to tako. Sad ćemo mi imati navijače uz sebe. Moramo da se odmorimo, spremimo dobro i ostvarimo neke pobede. Sposobni smo za to", zaključio je Meloun.

Nagetsi (14-8) u narednom meču dočekuju Portland.