Zvezda u produžetku srušila Pantere

Zvezda u produžetku srušila Pantere Izvor: Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su FMP na svom parketu u 10. kolu ABA lige posle produžetka rezultatom 95:89 (77:77).

Crveno-beli su do trijumfa u dvorani Aleksandar Nikolić stigli serijom 7:0 u finišu dodatnog perioda za beg na 89:84.

Panteri su trojkom Ilije Đokovića poveli sa 84:82 na dva minuta do kraja produžetka, ali je usledio nalet Zvezde, koja je uz pet poena Dejana Davidovca kreirala pomenutu seriju i upisala pobedu.

Regionalni šampion je imao velikih problema protiv gostiju iz Železnika tokom cele utakmice i nijednog trenutka nije pronašao svoj ritam.

Posle +10 (69:59) u korist FMP u uvodnim minutama poslednje četvrtine, delovalo je da će tim Dragana Šakote upisati drugi uzastopni poraz.

Usledila je, ipak, serija domaćih 8:0 i ulazak u neizvesnu završnicu.

Tamo je Zvezda pri rezultatu 77:77 imala poslednji napad, međutim, Lorenzo Braun je bio neprecizan u poslednjim sekundama.

To se, ipak, nije "obilo o glavu" domaćima, koji su u produžetku uspeli da slave.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Lorenzo Braun sa 25 poena (8/8 bacanja), uz 7 asistencija i po 5 ukradenih i izgubljenih lopti.

Davidovac je upisao 18 poena (10/10 bacanja, 2/2 za tri), Džejms Gist 12, a Čarls Dženkins 10.

U redovima FMP najbolji je bio Okben Ulbaj sa 19 poena, 5 skokova i 4 asistencije. Marko Pecarski je imao 15 poena, 12 je ubacio Marko Tejić, a 11 Stefan Đorđević.

Crveno-beli su četvrti na tabeli sa 6-4, a isti skor ima i tim iz Železnika na petoj poziciji.