Novi poraz Kingsa, Beli 17 poena, Bogi na klupi

Novi poraz Kingsa, Beli 17 poena, Bogi na klupi Izvor: Ezra Shaw/Getty Images
Nemanja Bjelica

Posle poraza od Čikaga, Sakramento Kingsi izgubili su i od Portlanda. Sakramentu je ovo osmi poraz u sezoni, drugi vezani.

Košarkaši Portlanda savladali su Sakramento u poslednjem duelu odigranom u NBA u noći između srede i četvrtka i do pobede došli rezultatom 127:116.

Vodio je Sakramento u nekoliko navrata, ali nijednom nije imao ubedljiviju prednost koju je mogao da održi.

Portland je pred kraj treće četvrtine preuzeo vođstvo koje nije ispustio sve do kraja meča.

Portland su predvodili Si Džej Mekolum sa 33 poena, Demijan Lilard sa 24 uz deset asistencija, Hasan Vajtsajd sa 22 poena i 16 skokova i Karmelo Entoni sa 20 poena.

Ričaun Holms je prednjačio kod Kingsa sa 28 poena i deset skokova. Pratio ga je Badi Hild sa 23 poena i po sedam skokova i asistencija. Nemanja Bjelica je na parketu proveo 27 minuta i posstigao je 17 poena uz sedam skokova, četiri asistencije, dve blokade i jednom ukradenom loptom. Bjelica je imao šut iz igre sedam od 15, i tri od sedam za tri poena. Bogdan Bogdanović nije igrao.