Bjelica poveo Kingse, Bulsi preokrenuli

Bjelica poveo Kingse, Bulsi preokrenuli Izvor: Ezra Shaw/Getty Images
Nemanja Bjelica

Čikago Bulsi pobedli su u gostima Sakramento Kingse sa 113:106 i tako prekinuli niz od tri poraza.

Odlično su meč počeli Kingsi, razigran je bio Bjelica, pa je na semaforu ubrzo bilo 23:12. Međutim, do kraja četvrtine domaći nisu postigli nijedan koš. Usledila je serija Bulsa, koji su smanjili na 23:22.

Nije tu bio kraj serije Čikaga, koji je po početku druge četvrtine poveo sa 25:23. U nastavku kao da su igrali samo gosti, koji su bez većih problema došli do dvocifrene prednosti.

Nisu Kingsi imali željeni procenat šuta, pa su Bulsi čuvali prednost.

Ipak, u završnici meča je bilo neizvesno. Prišla je ekipa iz Sakramenta na dva poena zaostatka (100:98).

No, uzvratili su Bulsi, pa je na minut do kraja bilo 107:100. U završnici koju su obeležila slobodna bacanja, to je bila dovoljna razlika Čikagu da dođe do pobede.

Zek Lavin je predvodio Bulse sa 28 poena (7-13 iz igre, 5-7 za tri), dok je Lauri Markanen dodao 20 poena (6-12 iz igre, 4-8 za tri).

U dresu Kingsa Badi Hild je zabeležio 26 poena (9-21 iz igre, 3-13 za tri), Nemanja Bjelica je imao 18 poena (7-10 iz igre, 2-3 za tri) uz osam skokova i dve asistencije. Bogdan Bogdanović je meč završio sa 11 poena (4-9 iz igre, 2-5 za tri), dva skoka i tri asistencije.

Čikago je sa učinkom 7-4 na 12. mestu na Istoku, dok je Sakramento sa skorom 8-11. ma desetom mestu na Zapadu.