Birčevićev meč sezone, Partizan 100+

Birčevićev meč sezone, Partizan 100+ Izvor: Patrick Smith/Getty Images
koš

Košarkaši Partizana u beogradskoj Štark Areni pobedili su Krku iz Novog Mesta rezultatom 102:80.

Novica Veličković, Partizan Izvor: KK Partizan NIS

Crno-beli su lako došli do šestog trijumfa u regionalnom takmičenju iako trener Andrea Trinkijeri nije računao na Rašona Tomasa, Markusa Pejdža i novajliju Redžija Redinga, dok je slovenačka ekipa upisala peti poraz.

Gosti iz Novog Mesta bolje su počeli meč i u prvoj četvrtini imali su 6 poena prednosti (16:10) najviše zahaljujući odličnom šutu za tri poena, ali je Partizan do odlaska na odmor preokrenuo i u drugo poluvreme ušao sa 9 poena viška (46:37).

Beograđani su sredinom trećeg perioda došli do +20 i ubedljivu prednost više nisu ispuštali.

Najefikasniji u domaćoj ekipi bio je Stefan Birčević sa 20 poena (5/9 za tri), Ognjen Jaramaz je dodao 17, Rade Zagorac 16 (4/5 za tri), Žanis Pejners 12, Kori Volden 11, dok je Nemanja Gordić zabeležio 4 poena i 7 asistencija.

Kod gostiju najbolji je bio Glen Kousi sa 24 poena (5/8 za tri), Marko Jošilo je upisao 15, a Paolo Marineli 11.

Partizan u sledećem kolu gostuje Mega Bemaksu, a Krka na svom terenu igra sa Mornarom.

Cibona je u Zagrebu nanela treći poraz Primorskoj u sezoni (80:78), a Zagrepčani su se trećim uzastopnim trijumfom probili na sredinu tabele sa učinkom 4-5. Koš odluke postigao je Filip Bundović u poslednjoj sekundi.