Magični Luka ponovo 40+, uz rame Rasu i Robertsonu

Magični Luka ponovo 40+, uz rame Rasu i Robertsonu Izvor: Ronald Martinez, Getty Images Sport

Košarkaši Dalasa pobedili su Sanse u Feniksu rezultatom 120:113, a ponovo je odličnu partiju pružio Luka Dončić.

Mavsi su u Arizoni zabeležili šesti trijumf u poslednjih sedam utakmica i trenutno su na deobi četvrtog mesta u Zapadnoj konferenciji sa učinkom 12-6, dok su Sansi upisali treći poraz u nizu i sa skorom 8-10 osmi su u istoj konferecniji.

Utakmicu u Fenisku obeležili su brojni preokreti - Dalas je u drugoj četvrtini imao 12 poena prednosti (48:36), dok je domaća ekipa sredinom trećeg perioda došla do prvog i jedinog dvocifrenog plusa - 74:64. Sansi su održavali prednost do kraja četvrtine, a veći deo poslednje deonice u potpunosti je pripao gostima. Dončić, Set Kari i Tim Hardavej su u odlučujućem delu meča odigrali odlično.

Dončić je sa 42 poena (12/24 iz igre, 3/11 za tri, 15/18 slobodna bacanja) izjednačio rekord karijere, a dodao je još 9 skokova, 11 asistencija, ukradenu i dve izgubljene lopte za 38 minuta. Interesantan je i podatak da je Slovenac novembar mesec završio sa prosečnim tripl-dabl učinkom, uz 30+ poena, što je dosad uspelo jednio Raselu Vestbruku i Oskaru Robertsonu.

Inače, 20-godišnji bek Mavsa ove sezone prosečno beleži 30.1 poen, 10 skokova i 9.5 asistencija.

Hardavej ga je pratio sa 26 poena, Kari je dodao 11, dok Boban Marjanović nije ulazio u igru. Kristaps Porzingis je zabeležio svega 2 poena (0/8 iz igre), uz 13 skokova i 3 blokade.

Kod Sansa je najefikasniji bio Keli Ubre sa 22 poena, uz 10 skokova, jedan manje upisao je Riki Rubio (4/6 za tri), uz 9 asistencija, Devin Buker je postigao 18 (8as), a Darfio Šarić 9 (2/8 iz igre, 0/5 za tri, 5/5 slobodba bacanja), uz 9 skokova i po 2 asistencije i blokade za 33 minuta.