Luka još zelen za Kliperse, Jokić imao 20 skokova

Luka još zelen za Kliperse, Jokić imao 20 skokova Izvor: Ronald Martinez/Getty Images

Dalas Meveriksi su poraženi od Los Anđeles Klipersa u noći između utorka i srede u okviru NBA lige rezultatom 114:99. Denver je slavio protiv Vašingtona 117:104 uz još jedno skromno poentersko veče za Nikolu Jokića.

Klipersi su odmah od starta bili veoma dobro raspoloženi na gostovanju u Teksasu pa su prvo poluvreme završili sa čak 16 poena prednosti. Luka Dončić jeste brzo bio dvocifren ali je bilo jasno da ima problema sa šutem iz igre.

U drugom poluvremenu su Klipersi nastavili da dominiraju i Mevsi ni u jednom trenutku nisu pomislili na povratak u utakmicu. Razlika je u jednom momentu bila i 24 poena.

Kavaj Lenard i Pol Džordž su igrali odlično za Kliperse, ubacili su 28 odnosno 26 poena, dok je Lu Vilijams imao 21 poen. Luka Dončić je meč završio sa 22 poena (4/14 iz igre) osam skokova i šest asistencija. Set Kari je bio sledeći najefikasniji u Dalasu sa 13 poena. Boban Marjanović je dobio osam minuta na ovom meču i ubacio je četiri poena.

Denver je ključnu razliku protiv Vašingtona napravio u drugoj četvrtini kada je dobio taj period 39:24. Nagetsi su vodili 17 razlike na poluvremenu, a Vizardsi nisu imali način da se vrate u meč i Denver je konstantno držao protivnike na bezbednom odstojanju. Nagetsima nije bio problem ni 20 izgubljenih lopti kao i slab šut za tri jer su imali čak 22 skoka više od protivnika (58:36).

Bila je to još jedna utakmica u kojoj je Nikola Jokić bio jednocifren. On je za 25 minuta ubacio osam poena ali je uhvatio 20 skokova uz pet asistencija.

Džerami Grent je kod Denvera imao 20 poena i bio je najefikasniji. Džordan Mekre je za Vizardse ubacio 21 poen, dok je Davis Bertans spakovao 14.