Gavrilović: Pritisak je bio na njima

Gavrilović: Pritisak je bio na njima Izvor: Alius Koroliovas/Euroleague Basketball via Getty Images

Trener Crvene zvezde Andrija Gavrilović rekao je da je odbrana bila ključ trijumfa njegovog tima nad Žalgirisom 61:59 u desetom kolu Evrolige.

‚Crveno-beli‘ su u Kaunasu ostvarili prvu pobedu na gostovanju ove sezone u elitnom takmičenju, a junak trijumfa bio je Bili Beron, koji je postigao ključne poene sa slobodnih bacanja u završnici meča. Za Zvezdu je to bila prva pobeda posle tri poraza u svim takmičenjima, a treća u Evroligi.

Smatram da je odbrana bila ključ jer rezultat to i pokazuje. Posebno smo posle prve četvrtine shvatili da moramo da budemo čvrsti koliko god možemo. Žalgiris je bio veoma dobar u ofanzivnim skokovima, ali smo pokušali da se vratimo, popravimo pod košem, a takođe smo menjali odbranu jer je Lendejl odličan pri šutu za tri poena“, naglasio je Gavrilović.

Gavrilović je istakao da je igračima pokazao snimak utakmice između Žalgirisa i Panatinaikosa i da je to imalo ulogu u tome kako su odigrali u Kaunasu.

Posle veoma teške nedelje srećan sam da su moji igrači uspeli da istraju u veoma teškoj utakmici i pobedi. Žalgiris je odlično šutirao na utakmici sa Panatinaikosom, a sada su promašili više šuteva. Mislim da je pritisak bio na njima. Rekao sam svojim momcima da ako budemo blizu u drugom poluvremenu, oni će biti pod pritiskom, a možda su i zato promašili više šuteva nego što je obično slučaj. Igračima sam pokazao snimak tog meča sa Panatinaiksom, posebno poslednjih pet minuta, i rekao sam im da moramo to da zaustavimo ako hoćemo pobedu“, rekao je Gavrilović.