Novi poraz: Alba prejaka za lošu Zvezdu

Novi poraz: Alba prejaka za lošu Zvezdu Izvor: KK Partizan NIS
Dženkins, Odžo i Beron

Košarkaši Crvene zvezde doživeli su novi poraz u Evroligi, pošto je devetom kolu bolja od njih bila Alba u Berlinu rezultatom 92:80.

Crveno-belima je to četvrti poraz u poslednjih pet rundi elitnog takmičenja, a ukupno sedmi u sezoni.

Duel u Mercedes Benc areni ponovo je pokazao velike probleme Zvezde, pre svega, u organizaciji napada i odbrani šuta za tri poena.

Tim Andrije Gavrilovića, lišen pomoći Stratosa Perperoglua i Džejmsa Gista, a u koji se vratio oporavljen Derik Braun, osim u nekoliko kratkih perioda nije pokazivao da može da ugrozi domaćina.

Alba je takvo izdanje Beograđana umešno koristila i od finiša prve deonice, kad je stekla prvu dvocifrenu prednost (21:11), rutinski održavala vođstvo do kraja utakmice.

Berlinci su sve vreme igrali u karakterističnom, brzom ritmu i sa velikim brojem šuteva za tri poena (12/25), za šta Zvezda nije imala adekvatan odgovor.

Sredinom trećeg kvartala bilo je +17 (42:25) za Albu i od tad je srpski tim samo jednom prišao na jednocifreni minus - 77:68 bilo je sredinom poslednjeg perioda.

Ipak, domaći su ekspresno odbili taj napad Zvezde, ponovo stekli dvocifreni plus i bez problema ostvarili drugi uzastopni trijumf u takmičenju.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Rokas Gedraitis sa 22 poena, uz 5 skokova, Luk Sikma ga je pratio sa 18 i 9 skokova, dok je Martin Hermanson imao 16 poena.

U redovima crveno-belih, jedini dvocifreni bili su Majkl Odžo sa 12 poena, uz 6 skokova, i Ognjen Kuzmić sa 10. Bili Beron, Lorenzo Braun i Ognjen Dobrić ubacili su po devet poena.

Sastav Aita Garsije ima skor 3-6 i sledećem kolu, za dva dana, čeka Olimpijakos.

Zvezda je na 2-7 i pred njom je gostovanje Žalgirisu, takođe, u četvrtak.

Pogledajte tabelu Evrolige.

Tok duela iz Nemačke pratite uživo uz NAŠ PORTAL.

Crvena zvezda startuje meč u postavi: Braun, Beron, Lazić, Simanić i Kuzmić.

Beograđani su loše otvorili duel u Berlinu. Kuzmić je promašio dva zicera, potom je Beron pogrešio u pasu i Alba je stigla do vođstva 6:0.

Prve poene za Zvezdu dao je Kuzmić na niskom postu, da bi posle ukradene lopte pogodio i Lazić za 8:4.

Posle trojke Brauna i polaganja Kuzmića, srpski tim je prišao na poen zaostatka, ali je brzo uzvratio Gedraitis šutem za tri poena - 13:9.

Najzvučnije pojačanje Crvene zvezde Derik Braun ponovo je u timu, posle dužeg odsustva od povrede. Ostaje da se vidi kakav će učinak američki krilni centar imati...

Domaći od starta igraju u izuzetno brzom ritmu, te su posle trojki Gifaja i Eriksona stekli prvu dvocifrenu prednost - 21:11.

Zvezda se i u ovoj utakmici muči u organizaciji napada, Alba konstantno vrši pritisak na loptu i ekipa Andrije Gavrilovića je u velikom broju napada u prvoj deonici delovala bezidejno.

Prvi kvartal završen je poenima Odža, koji je smanjio zaostatak na -6.

Alba - Crvena zvezda 21:15 (prva četvrtina)

Nastavila je Alba sa odličnim šutem za tri poena, koji Zvezda izuzetno loše brani. Posle trojki Sikme i Gifaja, domaći su stekli velikih 29:15.

Nastavili su crveno-beli da se muče u napadu i u drugoj četvrtini (1/8 za tri). Za šest minuta ubacili su svega osam poena, dok su domaći nad drugoj strani raznovrsnom igrom održavali dvocifreni plus.

Posle sjajne rampe na Beronu, Nemci su otvorili kontru iz koje je Gedraitis rutinski položio loptu - 39:25.

Crveno-beli su uspeli da se koliko-toliko održe u meču zahvaljujući improvizacijama Kuzmića i Davidovca, koji su u tri napada ubacili 2+1 i doveli Zvezdu na 44:34.

Alba - Crvena zvezda 46:34 (poluvreme)

Crvena zvezda je nešto bolje otvorila drugo poluvreme i posle poena u retkom slučaju tranzicije Lorenza Brauna prišla na jednocifrenih 46:38.

Mogla je Zvezda i do minus 6 za potpuni povratak u meč, ali je šansu propustio Braun. Na drugoj strani stigla je kazna u vidu trojke Gifaja - 49:38.

Derik Braun je ubacio trojku za 53:43, međutim, ponovo je Gifaj bio koban po odbranu crveno-belih - 2+1 za povratak na +13.

Trojkom uz zvuk sirene, Čović je prekinuo nalet Albe, koja je pretila da onde i na više od 20 poena prednosti.

Potom je plejmejker Beograđana pogodio i 1/2 sa penala za 62:49 na dva minuta do kraja trećeg perioda. Novim poenima Čovića sa penala završena je treća deonica.

Alba - Crvena zvezda 67:54 (treća četvrtina)

Nisu crveno-beli uspevali da ozbiljnije ugroze Albu ni od starta poslednje četvrtine.

Trojka Berona za 77:67 probudila je nadu da bi mogli da priđu i odvedu meč u neizvesnost, međutim, domaći su rutinski održavali stečenu prednost.

Zvezda nijednog trenutka u nastavku nije uspela da spusti razliku na jednocifreni minus i na kraju je zasluženo zabeležila ubedljiv poraz.

Alba - Crvena zvezda 92:80 (kraj)