Asvel "ukrao" Zvezdi pobedu u Areni

Asvel "ukrao" Zvezdi pobedu u Areni Izvor: Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkaši Asvela došli su do pete pobede u Evroligi pošto su u „Štark areni“ posle produžetka rezultatom 74:72 bili bolji od Crvene zvezde u meču osmog kola elitnog takmičenja.

U veoma nervoznom i neizvesnom meču nijedan tim nije imao veliku prednost, ali je delovalo da će crveno-beli pred svojim navijačima uspeti da prelome rezultat i slave protiv francuske ekipe. Naročito je to bio slučaj kada je srpski tim imao vođstvo od 63:55, ali je serijom loših napada srpskog šampiona i dobrom igrom Livija Žan-Šarla i Tonjea Džekirija gost stigao do 65:65.

U produžetku je Zvezda opet bila nemaštovita u napadu, neke poene je postigao Dejan Davidovac, ali to nije bilo dovoljno da slavi u još jednom neizvesnom finišu.

Na kraju je najefikasniji bio Žan-Šarl sa 20 poena, a Džekiri je postigao 18. U Crvenoj zvezdi istakli su se Bili Beron sa 16 i Lorenzo Braun sa 15 poena. Davidovac je ubacio 11, Lazić 8, a Dobrić, Gist i Odžo po 6.

Srpski tim u nedelju očekuje meč u ABA ligi sa "večitim rivalom" Partizanom, a u sledećem kolu EL igraće protiv Albe u Berlinu, dok će Asvel dočekati Efes.

Meč ste mogli da pratite na Sport klubu 1, kao i na SAJTU SPORT KLUBA.

Pogledajte REZULTATE i TABELU.

Zvezda je meč počela u sastavu Lorenzo Braun, Bili Beron, Branko Lazić, Boriša Simanić i Ognjen Kuzmić. U timu nisu Derik Braun, Filip Čović i Stratos Perperoglu.

Oba tima su loše počela meč, a prvi koš višen je tek posle tri minuta, kada je Bili Beron probio led. Sredinom prve četvrtine rezultat je zaista neuobičajen 4:4. Beron je postigao sve poena za crveno-bele, a Toni Džekiri za goste.

Kapiten Lazić pogađa trojku iz 'kornera' za vođstvo Beograđana 10:4 u 7. minutu. Braun je dobro otvorio meč i od prvih 12 postigao je pet poena za crveno-bele.

Asvel je serijom 6:0 došao do izjednačenja 12:12 u 9. minutu. Gosti imaju četiri skoka u napadu i a sve su realizovali koševima.

Gist postiže koš posle ofanzivnog skoka i svom timu obezbeđuje 16:14 na kraju prve četvrtine.

Zvezda je odlično počela drugu četvrtinu i serijom 6:0 za 20:14 naterala trenera gostiju Mitrovića da zatraži tajm-aut.

Doskorašnji igrač Budućnosti Edvin Džekson odgovorio je sa pet vezanih poena i trener domaćih Gavrilović je bio primoran da kod rezultata 20:19 u 14. minutu zatraži minut odmora.

Zvezda je posle tajm-auta zaigrala znatno bolje i poenima Brauna u 18. minutu došla do maksimalnih 9 poena viška - 33:24.

Crveno-beli na poluvremenu vode 36:32.

Braun je najefikasniji sa 11 poena, Davidovac je ddao 7, a Gist 6. Kod gostiju Džekiri je upisao 9 poena i 11 skokova, Žan-Čarls 8, a Džekson 7.

Sa pet poena u trećem kvartalu Branko Lazić je na 4 minuta do kraja deonice doneo svom timu +5.

Meč do kraja četvrtine nije odisao prevelikim kvalitetom, ali je intenzitet igre bio veoma visok. U trećem minutu čertvrte četvrtine Zvezda je posle trojke Bilija Berona stekla četiri poena viška.

Posle još jedne trojke Berona crveno-beli su poveli sa 60:53 u 34. minutu.

U velikoj borbi Crvena zvezda je nastavila da uvećava prednost, a posle pogođenih slobodnih bacanja Majkla Odža Beograđani su se odlepili na +8, koliko je bilo na četiri minuta od kraja meča.

Lorenzo Braun je pogodio veoma bitan šut za dva poena, ali je posle poena Tejlora Zvezda bila samo na +4. Žan-Šarl je ponovo pogodio za samo -2 i nastavio svoju odličnu partiju i strahovanje navijača domaćih.

U poslednjem minutu Gist je promašio, Lazić skočio pa izgubio loptu, a na drugoj strani je Džekson promašio za tri poena. Ipak, Asvel je došao do lopte, a Žan-Šarl je skočio, iznudio faul i bio precizan sa linije penala.

Sa druge strane Zvezda je loše organizovala poslednji napad, bila neaktivna i napad je istekao, a gostima je ostalo više od sekunde za organizaciju svog poseda, ali nisu stigli da upute kvalitetan šut i otišlo se u produžetak.

Zvezda ima za čim da žali jer su gosti okončali regularni tok serijom 10:2.

Domaći su poveli u dodatnih pet minuta, ali su Džekiri i Žan-Šarl preokrenuli i Francuzi su imali tri poena prednosti na 2 minuta do kraja produžetka. Dejan Davidovac je pogođenim slobodnim bacanjima smanjio zaostatak na samo jedan poen.

Davidovac je ponovo pogodio za vođstvo Zvezde u poslednjem minutu, a sjajni Džekiri je na drugoj strani poentirao iz reketa za prednost gostiju.