ABA: Mega pala u Novom Mestu

ABA: Mega pala u Novom Mestu Izvor: Krka/Drago Perko/kosarka.si

Košarkaši Mega Bemaksa poraženi su na gostovanju Krki rezultatom 74:69 u okviru šestog kola ABA lige.

Niz preokreta viđen je u Novom Mestu, a izabranici Dejana Milojevića su izgubili korak u odnosu na domaćina u finišu treće četvrtine. Iako su uspeli da izazovu Krku u poslednjih nekoliko minuta, gostujući igrači nisu mogli ništa više osim da ublaže poraz.

Mega je, inače, bolje ušla u utakmicu, ali je usledila rezultatska klackalica, pre nego što se tim iz Novog Mesta ustalio u vođstvu. Najveća prednost u tim trenucima bila je osam razlike, ali je Mega u dva navrata potom uspela da povede. Međutim posle vođstva 51:49 do kraja treće četvrtine usledila je serija 13:2 domaćeg tima, što je i odlučilo utakmicu, iako se Mega probudila u finišu.

Najbolji u timu Mege bio je Blaž Mesiček sa 15 poena i osam skokova, Marko Simonović je dodao poen manje i isti broj skokova, a Edin Atić 11 poena i osam skokova.

Krku je predvodio Paolo Marineli sa 15 poena, Dalibor Đapa je dodao 14 poena i pet skokova, dok su po 12 poena imali Glen Kosi i Marko Jošilo.

Za Krku je to bio treći trijumf, posle kojeg drži sedmo mesto na tabeli, dok je Mega na desetoj poziciji sa skorom 1-5.