Jokić opet junak Denvera! Kakav koš za pobedu (VIDEO)

Jokić opet junak Denvera! Kakav koš za pobedu (VIDEO) Izvor: Steve Dykes/Getty Images

Košarkaši Denvera u neverovatnom meču posle produžetka pobedili su Minesotu u gostima rezultatom 100:98, a po ko zna koji put junak trijumfa tima iz Kolorada bio je Nikola Jokić.

Srpski reprezentativac je 2.4 sekunde pre kraja eksrta vremena iz izuzetno teške situacije, preko ruke Karla Entonija Taunsa, postigao koš i Nagetsima posle lošeg otvaranja sezone obezbedio četvrtu uzastopnu pobedu. Denver je sa učinkom 7-2 drugi na Zapadu.

Jokić nije imao šutersko veče u Mineapolisu, ali se sa 20 poena (9/23 iz igre, 1/7 za tri, 1/3 slobodna bacanja) bio najefikasniji u svom timu, a za 36 minuta na terenu upisao je još 6 skokova, 7 asistencija i po jednu ukradenu loptu i blokadu.

U utakmici sa mnogo preokreta gosti iz Kolorada su na nešto manje od sedam minuta pre kraja imali 16 poena prednosti (90:74), ali do kraja utakmice više nisu postigli nijedan koš i Vukovi su serijom 16:0 obezbedili produžetak. Entoni-Tauns je 42 sekunde pre kraja trojkom izjednačio na 90:90, a oba tima do kraja regularnog dela nisu uspela da realizuju napade - gosti dva, Minesota jedan.

U dodatnih pet minuta Denver je u jednom trenutku uspeo da se 'odlepi' na 98:94, ali su Vukovi izjednačili košem Roberta Kovingtona na 26 sekundi pre kraja. Trener gostiju Majk Meloun je zatražio tajm-aut, a napad koji nije mnogo obećavao završio je Jokić košem u njegovom stilu.

Pored srpskog centra u gostujućem timu istakli su se Džamal Mari sa 15, Pol Milsap sa 14 i Vil Barton i Geri Heris sa po 13 poena. U petom porazu Minesote u devet utakmica Entoni Tauns (16 skokova, 6 asistencija) i Endrju Vigins su postigli po 25 poena, a Džoš Okogi 17.