Denver ubedljiv, Jokić daleko od svog nivoa

Denver ubedljiv, Jokić daleko od svog nivoa Izvor: Getty Images/Abbie Parr

Košarkaši Denver Nagetsa pobedili su Majami Hit na svom parketu ubedljivim rezultatom 109:89 i tako upisali drugi trijumf u nizu, posle dva uzastopna poraza.

Ekipa iz Kolorada bila je u vođstvu od prvog minuta utakmice pred svojim navijačima, ali su gosti sa Floride uspevali da održe ritam do treće deonice.

Tad je usledila serija Denvera 16:3 za odlazak na ogromnih +22 (78:56) i pitanje pobednika je praktično već u tim trenucima bilo rešeno.

Domaći su održavali stečenu prednost bez problema, a u poslednjih 12 minuta viđena je i najveća razlika +27 (99:72).

Čak 13 igrača Nagetsa dobilo je šansu na ovoj utakmici, od čega je njih 10 na parketu provelo više od 15 minuta.

U tako raspoređenoj minutaži istakao se Džamal Marej sa 21 poenom i 5 skokova, Džeremi Grent upisao je 15 poena, a isto toliko poena, uz 10 uhvaćenih lopti, imao je Vil Barton.

Srpski centar Nikola Jokić za skoro 23 minuta u igri zabeležio je devet poena (4/12 iz igre) i po pet skokova i asistencija.

U redovima Hita, Džimi Batler imao je 16 poena i 7 skokova, Keli Olinjik 13 poena i 7 skokova, dok je Slovenac Goran Dragić duel završio sa 9 poena i 7 asistencija.

I jedan i drugi tim, posle sedam utakmica, imaju identičan skor (5-2).