Poraz Partizana u Areni, odložena “overa“ Top 16

Košarkaši Partizana izgubili su od Venecije u Beogradskoj areni sa 83:69 u šestom kolu B grupe Evrokupa.

Ognjen Jaramaz Izvor: KK Partizan

Pred više od 8.000 gledalaca crno-beli su loše počeli meč, gubili su sa 9:0, ali su se konsolidovali i na krilima Pejnersa i Tomasa imali su sedam poena viška sredinom drugog perioda. Ipak, Venecija je do poluvremena uhvatila priključak, da bi ključna bila treća četvrtina – u tih deset minuta ekipa Andree Trinkijerija dala je samo devet poena (nijedan koš iz igre), a na drugoj strani su se raspoloženom Votu pridružili Filoj i Dej, pa je bilo +14.

Do kraja meča crno-beli nisu prišli na jednocifren zaostatak, pa su doživeli prvi poraz u Evrokupu – do ovog kola Partizan je bio jedini tim i u Evroligi i u Evrokupu koji nijednom nije izgubio. Partizan sada ima skor 5-1, a Venecija je na 4-2, uz bolji međusobni skor od crno-belih.

Jedini sa dvocifrenim učinkom kod Partizana bio je Rašon Tomas sa 18 poena (7-10 iz igre, 4sk), Ognjen Jaramaz imao je 9 poena (2-9 iz igre) i po 3 skoka i asistencije, Žanis Pejners dao je 8 poena (3-4 iz igre), koliko i Nemanja Gordić (1-9 iz igre), a Rade Zagorac 7 (2-9 iz igre). Crno-beli su loše šutirali i slobodna bacanja – 19 od 33.

Igrač meča bio je Mičel Vot sa 27 poena (11-12 iz igre) i po 5 skokova i asistencija, Ostin Dej upisao je 13 poena (5-9 iz igre) i 5 skokova, Džulijan Stoun imao je 10 poena, 11 skokova i 7 asistencija, a Džeremi Čepel ubacoo je 12 poena.

U sledećem kolu Partizan gostuje Tofašu u Bursi, dok Venecija dočekuje Lokomotivu Kubanj.

Statistiku sa meča pogledajte OVDE.

Pogledajte i REZULTATE i TABELE Evrokupa.

Nešto lošije su crno-beli počeli meč, poentirao je Vot, zatim je Bramos pogodio trojku, a Partizan se dvaput sporije vratio u odbranu i bilo je 9:0, da bi se crno-beli upisali na semafor posle tri minuta, Jaramaz je pogodio uz faul. Ubacio je i Zagorac šut, ali su Vot i Stoun uzvratili za 13:5, pa je Trinkijeri tražio tajm aut.

Jaramaz je ubacio trojku, ali Partizan se mučio sa defanzivnim skokom, pa su gosti zahvaljujući Votu čuvali stečenu prednost, bilo je i +9, ali su posle trojke Zagorca gosti zatražili tajm aut (19:13). Posle tajm auta je Pejdž lepo iskoristio blok i pogodio još jednu trojku, a posle deset minuta Partizan je bio na -3 – 21:18.

Srećan koš Birčevića, pa divna kombinacija Mozlija i Pejnersa doneli su Partizanu prvo vođstvo na utakmici. Posle kraće rezultatske klackalice, Pejners je pogodio posle prodora, a Tomas je dao trojku, svoj sedmi poen u kratkom intervalu, pa je Partizan vodio 31:25.

Imali su crno-beli i +7, ali je Venecija uzvratila udarac, posle trojke Bramosa prišla na -1, a Filoj je sa dve lepe asistencije za Vota doneo svom timu izjednačenje (37:37). Posle bacanja Gordića bilo je +2 na poluvremenu – 39:37.

Igralo se tvrdo na startu drugog poluvremena, na ulazak Vidmara trener Trinkijeri odgovorio je ubacivanjem Parahovskog, a Partizan se mučio u napadu i do poena je dolazio sa linije penala – trojka Stouna i čudan flouter Vota doneli su Veneciji +3 (45:42).

Nije Trinkijeriju tajm aut mnogo pomogao, Venecija je igrala agresivnu odbranu, a posle prodora Deja bilo je 50:44. Rano je Venecija ispunila bonus, crno-beli su stizali do penala, ali ih nisu u dovoljnoj meri realizovali.

Posle trojke Bramosa bilo je +8, da bi Filoj pogodio težak šut za prvu dvocifrenu prednost gostiju – 55:45. Pokušavali su navijači da podignu Partizan, ali gosti su zatvorili reket, Pejdž je promašio otvorenu trojku, a na drugoj strani je usledila kontra za +11 i novi tajm aut trenera Partizana.

Filoj i Dej su se razigrali – prvi je pogodio trojku, a drugi izblokirao Tomasa na jednoj i ubacio flouter od table za vođstvo 62:48 na kraju trećeg perioda.

Napokon je Partizan, prvi put u drugom poluvremenu, pogodio iz igre, i to alej-upom Jaramaza i Mozlija, a dobra odbrana rodila je kontru i poene Tomasa za momentalni tajm aut trenera De Rafaelea.

Posle tajm auta je Partizan odigrao solidnu odbranu, ali se na kraju lopta odbila do Stouna, koji je pogodio sa mnogo osećaja, pa je Venecija odbila taj nalet crno-belih. Stoun je trojkom odgovorio na 2+1 Tomasa, a posle koša Vota bilo je 71:55 na nešto više od šest minuta do kraja.

Tada je meč definitivno prelomljen, do kraja su ga gosti rutinski priveli kraju.