Više nema nepobedivih: Tomas srušio Pantere

Više nema nepobedivih: Tomas srušio Pantere Izvor: KK Partizan
Rašon Tomas

Košarkaši Partizna pobedili su FMP na svom parketu u petom kolu ABA lige rezultatom 90:85 i naneli im prvi poraz u sezoni.

Crno-beli su duel pred svojim navijačima prelomili serijom 11:0 na kraju treće deonice, kad su od -4 stigli do +7 (66:59).

U poslednjih 10 minuta Panteri su pretili i u nekoliko navrata prilazili na posed zaostatka, međutim, tim Andree Trinkijerija je sačuvao koncentraciju u finišu i upisao treći trijumf u regionalnom takmičenju.

Gosti iz Železnika su bolje otvorili utakmicu u dvorani Aleksandar Nikolić i vrlo brzo stekli sedam poena prednosti (11:4), međutim, Partizan se ekspresno vratio.

U nastavku je viđena rezultatska klackalica, a FMP je imao prednost tokom većeg dela trećeg kvartala, pre nego što je nastupila pomenuta serija domaćih i odlučujući trenuci meča.

Najzaslužniji za pobedu bio je Rašon Tomas sa 23 poena i pet skokova, a uz to je ubacio možda i presudnu dvojku na 40 sekundi do kraja za 88:82.

Nemanja Gordić je upisao 15 poena i pet asistecnija, Ognjen Jaramaz 10 poena, dok je Žanis Peiners zabeležio devet.

U redovima FMP, Aleksa Radanov imao je 18 poena, Duop Rit 14, a Stefan Đorđević 12. Stefan Pot je pored sedam poena zabeležio i 12 asistencija.

Klub iz Humske u utorak dočekuje Veneciju u Evrokupu, a potom gostuje Zadru u narednoj rundi ABA lige.

Panteri u sledećem kolu regionalnog takmičenja čekaju Mornar.