I dalje jedini bez poraza u EK: Partizan od -12 do +22

I dalje jedini bez poraza u EK: Partizan od -12 do +22 Izvor: KK Partizan NIS

Košarkaši Partizana ubedljivo su pobedili Limož u gostima 82:60 i posle petog kola ostali su jedina ekipa sa maksimalnim učinkom u Evrokupu.

Crno-beli su trijumfom u Francuskoj napravili verovatno i ključan korak u borbi za prvo mesto u grupi B, pogotovo što će u preostalih pet mečeva tri odigrati u Beogradu.

Ekipa iz Humske je u Limožu igrala bez kapitena Novice Veličkovića i Korija Voldena, koji je povredio stopalo na poslednjem treningu, ali osim katastorfalno odigrane prve četvrtine, u preostalom delu utakmice potpuno su dominirali.

Beograđani su u prvih deset minuta primili čak 25 poena i domaćima su dozvolili da u jednom trenutku odu na 12 poena viška, međutim, u naredne dve četvrtine Trinkijerijev tim je rivalu dozvolio da zabeleži samo 15 poena i praktično već posle tri deonice duel je bio odlučen.

Crno-beli su primirili bekove Limoža i strpljivom igrom, uz dominaciju u skoku pod oba koša, lako su upisali i treću pobedu u gostima u drugom po jačini kluposkom takmičenju Evrope.

Rašon Tomas je bio najefikasniji sa 16 poena, Markus Pejdž je postigao 14, Nemanja Gordić je dodao 13, uz 5 skokova i 6 asistencija, Vil Mozli 11, uz 9 skokova i 3 blokade, a Žanis Pejners i Ognjen Jaramaz po 8 poena. U domaćoj ekipi Igo Invernici je upisao 13, Nikolas Lang 12, a Semadžej Kriston 11, uz 10 asistencija.

Partizan u utorak 5. novembra dočekuje Veneciju, dok na svom terenu igra sa Tofašom.

Meč iz Limoža uživo pratite i na portalu Sport Kluba.

Pogledajte REZULTATE i TABELE Evrokupa.

Kori Volden zbog povrede neće igrati protiv Limoža.

Partizan je meč počeo u postavi Gordić, Jaramaz, Zagorac, Tomas i Miletić.

Imaće Beograđani podršku i na ovoj utakmici.

Limož je odlično počeo i posle nešto više od dva minuta vodio je sa 11:2. Dve trojke pogodio je Invernici, a jednu Lang. Trinkijeri je tražio tajm-aut.

Hriston u 4. minutu pogađa preko Zagorca za prvu dvocifrenu prednost - 15:5. Partizan je odgovorio serijom 5:0, a prvu trojku u sezoni postigao je Rašon Tomas. Crno-beli su za pet minuta primili 19 poena, a postigli 10.

Limož nastavlja da 'razbija' odbranu Partizana - Lang je pogodio i drugu trojku - 22:10 (6. minut).

Crno-beli nikako da se naviknu na brz ritam domaćeg tima, koji koristi sve propuste tima iz Humske. Limož je pogodio četiri trojke iz šest pokušaja.

Pejdž je bio precizan za tri poena - 22:16. Već u sledećem napadu Limož je pogodio još jednu trojku, a na drugoj strani Zagorac je promašio dva penala.

Francuzi posle prve četvrtine vode 25:16.

Pejdž je drugu četvrtinu počeo sa sedam uzastopnih poena Pejdža za 25:23 u 12. minutu. Crno-beli su 'stegli' u odbrani i domaća ekipa u drugoj četvrtini više od tri minuta nije postigla koš.

Partizan je poveo u 14. minutu trojkom Gordića 26:25 na fenomenalnu asistenciju Tomasa. Beograđani su u seriji 10:0.

Limož je ekspresno uzvratio serijom 7:0 (32:26) i naterao Trinkijerija da zatraži tajm aut.

Tofaš je u Krasnodaru savladao Lokomotivu 72:69, a odlučujuću trojku postigao je Tarik Filip u poslednjoj sekundi.

Posle minuta odmora Partizan je zaigrao nešto bolje i novom serijom 8:0 ponovo je poveo 34:32.

Crno-beli su drugu četvrtinu dobili sa 20:7 i na odmor otišli sa četiri poena prednosti 36:32.

Pejdž je najefikasniji sa 10 poena, Gordić je postigao 7, uz 4 skoka i 3 asistencije, Tomas je dodao 6, a Pejners i Zagorac po 4. Na drugoj strani Invernici je upisao 8, a Konklin i Lang po 6 poena. Beograđani dominiraju u skoku (22-9) i domaćoj ekipi nisu dozvolili nijedan ofanzivni skok.

Jaramaz i Tomas u 24. minutu donose najvećih 8 poena prednosti za svoj tim - 42:34.

Limož ne može da se 'sastavi' u trćem periodu i u prvih pet minuta domaći su postigli samo 2 poena. Crno-beli su posle koša Jankovića prvi put došli do dvocifrene prednosti - 45:34. Trener Limoža Alfred Julbe je tražio tajm-aut.

Pejdž na isteku 26. minuta postiže još jednu trojku za velikih 48:34. Kriston sa dve vezane trojke pokušava da svoj tim ostavi u meču - 50:40 za goste.

Gordić u poslednjem minutu trećeg perioda donosi Partizanu maksimalnih 56:40. Treći period je pripao crno-belima 20:8.

Crno-beli održavaju prednost - u 33. minutu na semaforu je pisalo 60:44, a gosti su imali i malo sreće jer su Jaramaz i Mozli dva napada završili pogocima od tablu.

Sjajni Mozli je iz ko zna kog skoka u napadu položio loptu u koš za 64:47, a Gordić u sledećem napadu donosi svom timu plus 18 - 66:48.

Na dva i po minuta pre kraja gosti vode 74:55. Pejners zakucavanjem donosi Partizanu ogromnih 78:57.

Meč je završen pobedom Partizana 82:60.