Dončić i Dalas srušili Denver, novi tripl - dabl Jokića

Dončić i Dalas srušili Denver, novi tripl - dabl Jokića Izvor: Steve Dykes/Getty Images

Dalas Maveriksi naneli su u noći između utorka i srede prvi poraz Denver Nagetsima u novoj sezoni.

Dalas je slavio na gostovanju Denveru 109:106. Za Nagetse je ovo prvi poraz nakon tri vezane pobede, a Dalas je nakon poraza od Portlanda ovo treći trijumf u sezoni.

Veoma izjednačen meč odigrala su dva tima. Smenjivali su se u vođstvu iako su periodi vođstva domaćih trajali duže, a Dalas je konačno meč prelomio početkom četvrte četvrtine.

Za prva četiri minuta poslednje četvrtine Denver je postigao samo četiri poena, a uz 12 ubačenih poena Dalas je prešao u vođstvo (95:92). Na pola četvrtine rezultat za Dalas je u ovoj deonici bio 20:6.

Probudio se Denver u nastavku, uspeo je da dođe krajnje neizvesne završnice, a od produžetka ih je na kraju delio jedan šut za tri poena nakon trojke Luke Dončića za +3 za Dalas. Dončić je nakon toga, na dvadesetak sekundi pre kraja meča promašio dva slobodna bacanja, a Džamal Marej promašio je na tri sekunde do kraja trojku za nastavak borbe u ovom meču.

Dalas je do pobede došao sjajnom timskom igrom. Čak devetorica igrača imala su dvocifren učinak, a najefikasniji su bili Maksi Kleber i Tim Hardavej sa po 14 poena. Luka Dončić postigao je 12 poena uz četiri skoka, pet asistencija i dve ukradene lopte, a Kristaps Porzingis dao je 10 poena uz 14 skokova. Boban Marjanović nije igrao.

Na drugoj strani, Nikola Jokić zabeležio je novi tripl - dabl sa po 10 poena, skokova i asistencija, a imao je i tri ukradene lopte. Jokiću je ovo drugi tripl - dabl sezone i 30. u karijeri.

Najefikasniji je bio Pol Milsap sa 23 poena uz osam skokova, po 16 poena ubacili su Džamal Marej i Geri Heris.