Ubedljiv poraz Partizana u Ljubljani

Ubedljiv poraz Partizana u Ljubljani Izvor: Cedevita Olimpija/Jurij Kodrun

Košarkaši Cedevita Olimpije pobedili su Partizan 85:69 u četvrtom kolu ABA lige i ekipi iz Humske naneli drugi neuspeh u regionalnom takmičenju.

Crno-beli su i prvi poraz doživeli u Sloveniji, od Primorske, dok su Ljubljančani zadržali maksimalan učinak.

Cedevita Olimpija je bila bolja u većem delu meča, dok su Beograđani najviše pokazali u drugom periodu kada su imali četiri poena viška. Ljubljančani su mnogo bolje otvorili i drugo poluvreme, igrali su sa više energije, dok je Partizan imao mnogo problema na obe strane terena.

Gosti iz Humske su se u finišu treće četvrtine, zahvaljujući raspoloženom Nemanji Gordiću, približili na pola koša minusa, a start poslednje deonice obeležile su po dve trojke Simonovića s jedne i Voldena s druge strane (64:63).

Crno-beli su imali šansu da prvi put od druge četvrtine dođu do prednosti, međutim, posle propuštene šanse, raspoloženi Simonović je ubacio i treću trojku u tom periodu i na nešto više od pet minuta pre kraja svom timu doneo - 71:65.

Odlične minute Ljubljančana krunisali su Mekintajer s četiri poena i Cirbes sjajnim zakucavanjem za seriju 9:0 i ubedljivih 77:65 u 36. minutu.

Ljubljančani su poslednji period dobili sa 27:12 i na kraju zabeležili ubedljivu pobedu - 85:69. Najefikasniji u domaćoj ekipi bili su Simonović (3/5 za dva, 3/7 za tri) i Mekintajer (7 asistencija) sa po 15 poena, Andrija Stipanović je dodao 14, Maik Cirbes 13, a Jaka Blažič 11 poena.

Kod crno-belih, koji su lošiji od rivala bili u skoro svim statističkim parametrima, Gordić je upisao 13, Volden 11, a Markus Pejdž 10 poena.