Dončić brojao do 34, Bobi pratio sa klupe

Dončić brojao do 34, Bobi pratio sa klupe Izvor: Patrick Smith/Getty Images

U noći između srede i četvrtka, pobede su na otvaranju NBA sezone upisale ekipe San Antonija, Dalas Maveriksa i Juta Džeza.

San Antonio Sparsi sezonu su počeli pred svojim navijačima i savladali Njujork Nikse 120:111.

Pristojnu prednost imali su Sparsi tokom prvog poluvremena zahvaljujući slaboj prvoj četvrtini Niksa. Međutim, tim iz Njujorka probudio se u trećoj deonici i uspeo da pređe u vođstvo koje nije potrajalo ni do polovine poslednje četvrtine kada su Sparsi ponovo uspostavili kontrolu nad utakmicom.

Lamarkus Oldridž bio je najefikasniji u pobedničkom timu sa 22 poena i osam skokova. Brajan Forbs dao je 20 poena, a dejonte Marej 18. Luka Šamanić nije igrao.

Markus Moris predvodio je Nikse sa 26 poena, a Džulijus Rendl dao je poen manje i dodao 11 skokova i šest asistencija. Ar Džej Baret meč je završio sa 21 poenom.

Dalas Maveriksi savladali su pred svojim navijačima Vašington Vizardse 108:100.

Dalas je do prve pobede u sezoni došao samo zahvaljujući tome što je stekao veliku prednost pred poslednjih 12 minuta u kome je bio katastrofalan. Imali su Maveriksi 23 poena prednosti nakon treće donice da bi u četvrtoj postigli samo 17 poena i primili 32. Pobedu su, ipak, sačuvali.

Među Maveriksima je najefikasniji bio Luka Dončić koji je postigao 34 poena i dodao devet skokova, tri asistencije i dve ukradene lopte. Kristaps Porzingis dodao je 23 poena. Boban Marjanović nije igrao.

U ekipi Vašingtona Bredli Bil je najefikasniji sa 19 poena, šest skokova i devet asistencija, Tomas Brajant postigao je 14 poena uz 11 skokova, a Rui Hačimura dao je 14 poena uz 10 skokova.

Juta je, takođe kao domaćin, do prve pobede u sezoni došla protiv Oklahoma siti Tandera 100:95.

Oklahoma je odigrala očajnu prvu četvrtinu u kojoj je ubacila samo 12 poena pa je Juta već tada bila na +11. Prednost domaćih ipak je počela da se topi pa je prvo smanjena za osam poena do poluvremena da bi u trećoj četvrtini povela Oklahoma koja je u poslednju četvrtinu ušla sa +6. I taj period meča je za goste bio slab, primili su 32 poena, a dali samo 21 i poraz je na kraju bio neizbežan iako smo dobili neizvesnu završnicu.

U Juti je najefikasniji bio Donovan Mičel sa 32 poena i 12 skokova. Bojan Bogdanović je meč završio sa 16 poena, tri skoka i jednom ukradenom loptom.

U ekipi iz Oklahome istakao se Šai Džildžus-Aleksander sa 26 poena, a pratili su ga Kris Pol sa 22 poena i osam skokova i Danilo Galinari koji je postigao poen i skok manje.