Partizan ne staje: Od -14 do ubedljivog trijumfa

Partizan ne staje: Od -14 do ubedljivog trijumfa Izvor: KK Partizan
Rade Zagorac

Košarkaši Partizana upisali su i drugi trijumf u Evrokupu, pošto su u drugom kolu grupe B u Štark areni savladali Tofaš rezultatom 93:80.

Crno-beli su do slavlja pred nešto više od 9.854 došli zahvaljujući odličnoj igri u poslednjoj četvrtini, pošto su prethodno tokom većeg dela meča bili u zaostatku i tek u trećem periodu došli do prvog vođstva.

Ekipa Andree Trinkijerija je u nekoliko navrata imala dvocifreni minus, +14 na početku drugog kvartala bila je najubedljivija prednost Tofaša, ali je srpski predstavnik u trećoj deonici uspeo da uđe u egal i potom zada završni udarac.

Najzaslužniji za to bio je Rade Zagorac, koji je ubacio prvih osam poena u poslednjoj četvrtini za crno-bele i povukao tim ka pobedi, a treba istaći i ulogu plejmejkera Torijana Voldena.

O igri u poslednjem kvartalu dovoljno govori podatak da je on završen rezultatom 27:14 za Partizan, čime je na kraju upisan i ubedljiv trijumf.

Partizan Izvor: Branimir Smilić
Partizan

Zagorac je duel završio sa 26 poena (4/7 za tri) i 5 skokova, a Volden sa 12 poena i 7 asistencija. Novica Veličković je pružio odličnu partiju sa 15 poena, 7 skokova i 4 asistencije, dok je Nemanja Gordić dodao 12 poena.

Trijumf crno-belih dodatno dobija na značaju usled izostanka krilnog centra Rašona Tomasa, koji je od početka sezone jedan od najboljih igrača kluba iz Humske.

U redovima Tofaša, Devin Vilijams imao je 18 poena, Tarik Filip (uz 6 skokova i 8 asistencija) i Di Džej Vajt po 16, a Met Lodžeski 14.

Klub iz Humske u sledećem kolu gostuje Ritasu sledećeg utorka, a tri dana ranije čeka ga gostovanje Primorskoj u ABA ligi.

Tofaš u narednoj rundi Evrokupa gostuje Veneciji.

Tok utakmice mogli ste da pratite uživo uz Sport Klub.

Partizan utakmicu otvara u petorci: Volden, Jaramaz, Zagorac, Veličković, Mozli.

Gosti su bolje otvorili duel, posebno je raspoložen bio Tarik Filip koji je ubacio 5 poena i doneo svom timu prednost od 9:5.

Na drugoj strani, Veličković je ubacio prve poene za Partizan, pre nego što je Jaramaz pogodio trojku.

Nije uspevao Partizan da pronađe adekvatan ritam u napadu i mučio se protiv organizovane odbrane Tofaša.

Turci su imali dobar protok, Filipu su se priključili Vajt i Lodžeski, posle čijih poena su gosti stkeli prvu dvocifrenu prednost - 19:9.

Nalet Tofaša prekinuo je Trinkijeri tajm-autom, što je donelo boljitak u igri crno-belih, pa je zaostatak ubrzo prepolovljen na 19:13.

Bilo je to, ipak, kratkog daha, centar Tofaša Devin Vilijams pravio je velike probleme Partizanu, pa je Tofaš na krilima Amerikanca rešio prvu deonicu sa 27:15.

Partizan - Tofaš 15:27 (prva četvrtina)

U visokom ritmu igralo se od starta drugog kvartala, Veličković je trojkom iz dotrčavanja podigao publiku na noge, ali je na drugoj strani Bariš Ermiš uzvratio dugom dvojkom.

Raspoloženi Veličković je u 25. minutu ubacio novu trojku, međutim, ponovo je stigao ekspresan odgovor. Ovoga puta, Di Džej Vajt je pogodio van linije 6.75 za očuvanje dvocifrenog plusa - 39:29.

Ubrzo je Vajt iz otvorene pozicije došao do treće trojke iz četvrtog pokušaja (42:31) i naveo Trinkijerija da pozove novi tajm aut.

Gotovo bez odbrana se igralo u finišu poluvremena. Partizan je preko Parahuskog, Zagorca i Voldena pokušavao da uhvati priključak, ali je u odbrani dozvoljavao lake poene gostima, pa je posle četiri poena Vajta zaostatak ostao dvocifren - 49:39.

Tada je na scenu stupio Rade Zagorac i sa šest uzastopnih poena vratio crno-bele u meč pred odlazak na odmor.

Partizan - Tofaš 45:49 (poluvreme)

U redovima Partizana, Zagorac ima 12 poena, Veličković 9, a Gordić 6. Kod Tofaša, Vilijams je najefikasniji sa 13, Filip je ubacio 12, a Vajt 11.

Partizan je odlično otvorio treću deonicu i posle trojke Voldena i Jaramaza stekao prvu prednost u meču - 54:52.

Arena je u tim trenucima proključala, a crno-beli su uz sjajnu podršku nastavili u visokom ritmu i novim poenima Jaramaza stekli 58:54.

Do kraja četvrtine, igralo se poen za poenom i domaći sastav je uspevao da zadrži minimalnu prednost sve do poslednjih sekundi, kad je Filip pogodio za 66:66.

S obzirom na to da je Jaramaz promašio oba bacanja na isteku perioda, to je bio i rezultat kojim se ušlo u odlučujući kvartal.

Partizan - Tofaš 66:66 (treća četvrtina)

Posle skoro dva minuta bez poena u poslednjoj deonici, raspoloženi Zagorac je ubacio osam zaredom i doneo crno-belima prednost - 74:70.

Seriju domaćih nastavio je Mozli polaganjem za najvećih 76:70 na 6:30 do kraja utakmice.

Potpuno je dominirao Partizan u tim trenucima i posle trojke Voldena došao na velikih 79:71, ipak, već u sledećem napadu Vajt je uzvratio trojku.

Usledili su poeni Parahuskog i odlična odbrana Veličkovića, koji je naveo goste na izgubljenu loptu, a potom zakucavanjem doneo crno-belima 83:74.

Ne treba zaboraviti ni značajnu ulogu Voldena u tim trenucima. Američki plej je sjajno dirigovao na parketu i do tog trenutka podelio sedam asistencija.

I do kraja četvrtine, crno-beli su igrali u visokom ritmu, što Tofaš nije uspeo da isprati i na kraju je srpski predstavnik upisao ubedljivu pobedu.

Partizan - Tofaš 93:80 (kraj)