Partizan preko Mege do polufinala ABA Superkupa

Partizan preko Mege do polufinala ABA Superkupa Izvor: ABA Liga Cibona/Zeljko Baksaj

Košarkaši Partizana prvi su polufinalistu Superkupa ABA Lige.

Košarkaši Partizana palsirali su se u polufinale Superkupa ABA Lige pobedom protiv Mega Bemaksa 86:73.

Prva četvrtina pripala je Megi koja je nakon prvih deset minuta imala tri poena prednosti.

Međutim, u nastavku su izabranici Andree Trinkijerija dodali gas i ne samo stigli već i prilično prestigli rivala u rezultatskom smislu.

Crno - beli su na poluvremenu imali 13 poena prednosti i u nastavku se njihova pobeda ni jednog trenutka nije dovodila u pitanje.

Slabo je Mega odigrala drugu i treću deonicu i za tih 20 minuta uspela da ubaci svega 28 poena što je Partizan odlično iskoristio, ali i zaslužio dobrom postavkom igre u odbrani.

Pokazala je u četvrtom delu meča Mega želju da se varti u meč i nešto bolje otvorila ovaj period, ali i pored 11:6 na šest minuta do kraja susreta Partizan je bio na +17. Ovaj deo meča je rezultatski na kraju pripao Megi, ali razlika koju su napravili igrači Dejana Milojevića nije bila dovoljna da se isprave greške iz prethodne dve četvrtine.

Partizan su predvodili Markus Pejdž sa 21 poenom, Stefan Birčević sa 16 i Rašon Tomas sa poenom manje.

U Megi su najbolji bili Marko Simonović sa 17, Edin Atić sa 11 i Uroš Trifunović sa 10 poena.

Partizan će u polufinalu igrati sa boljim iz meča u kome se sastaju Crvena zvezda i Primorska.

U petak svoje mečeve četvrtfinala igraju Cedevita Olimpija i FMP i Budućnost - Cibona.