Bumersi se protiv Amera držali do treće četvrtine

Bumersi se protiv Amera držali do treće četvrtine Izvor: Quinn Rooney/Getty Images

Košarkaška reprezentacija Sjedinjenih Američkih Država savladala je ekipu Australije 102:86 u pripremnoj utakmici pred Svetsko prvenstvo. Meč je odigran u Melburnu na Marvel stadionu pred preko 50.000 ljudi.

U prvoj četvrtini su se popularni Bumersi dobro držali protiv američkih košarkaša. Gosti nisu uspeli da se značajnije rezultatski odlepe pa je taj period završen vođstvom Amerikanaca 22:20. U drugom periodu je Australija došla do prednosti 25:22, da bi ekipa Grega Popoviča tada napravila seriju 17:3 i tako je povela po prvi put na meču sa dvocifrenom razlikom. Australija ipak uspeva da se oporavi dobrim šutem za tri poena. Do poluvremena su odlično igrali Peti Mils i Kris Golding koji igra za Melburn Junajted.

Pogotkom Erona Bejnsa Australija je i povela na startu drugog poluvremena (45:44), ali su zatim Amerikanci dodali gas i ušli u seriju 13:1. Pogađali su zatim Kajl Kuzma, Džejson Tejtum i Kemba Voker čime je ekipa SAD održavala dvocifrenu prednost sve do kraja trećeg perioda.

Australija je pokušavala da se vrati u poslednjem periodu, ali su Amerikanci nalazili način da drže protivnika na bezbednom odstojanju i da čak dođu i do +20 na četiri minuta do kraja.

Kapiten Kemba Voker je bio najefikasniji sa 23 poena, Majls Tarner je imao 15 uz 14 skokova. Peti Mils i Kris Goulding su kod Australije imali po 19, a bivši igrač Partizana Džok Lendejl je kao starter upisao 10 poena i sedam skokova.