Sjajne Šveđanke dolaze u Arenu na megdan Srpkinjama

Sjajne Šveđanke dolaze u Arenu na megdan Srpkinjama Izvor: fiba.basketball

Košarkašice Švedske savladale su ekipu Letonije u kvalifikacijama za četvrfinale Evrobaskta rezultatom 77:62. Švedska će u četvrfinalu igrati sa Srbijom.

Duel Švedske i Letonije je bio izjednačen samo u prvih pet minuta kada su Šveđanke napravile seriju 12:2 i kada su stekle dvocifrenu razliku. Švedska je samo uvećavala svoju prednost pa je na poluvremenu bilo čak 22 razlike (45:23) i bilo je jasno da će se Letonke teško vratiti u utakmicu.

Švedska je imala mnogo bolji šut iz igre, dok su svoje protivnice ograničile na svega 29% pogođenih šuteva iz polja.

Elina Dikaiulaku je bila najbolja kod Letonki sa 14 poena, dok je kod Šveđanki nabolja bila Frida Eldebrink sa 21 poenom.

Švedska inače ima sastav pun iskusnih igračica i igračica koje imaju WNBA i evroligaško iskustvo. Ističu se sestre Frida i Elin Eldebrink, Kalis Lojd, Luis Halvarson, Binta Drameh, a najveća uzdanica je Amanda Zahui.

Šverska će sa Srbijom u četvrtini finala igrati u četvrtak.