Nezadrživi Micić održao lekciju Feneru za 1-1

Nezadrživi Micić održao lekciju Feneru za 1-1 Izvor: Turkish Airlines EuroLeague
Vasilije Micić

Košarkaši Anadolu Efesa posle veliko preokreta i produžetka pobedili su Fenerbahče 101:93 u drugoj utakmici finalne serije turskog prvenstva i rezultat u seriji izjednačili na 1-1.

Junak trijumfa domaćeg tima bio je sjajni Vasilije Micić, koji je predvodio svoj tim sa 30 poena (8/10 za dva, 3/7 za tri, 5/8 slobodna bacanja), uz 4 skoka i 6 asistencija za 42 minuta.

Fenerbahče je posle ubedljivog trijumfa u prvoj utakmici, odlično počeo i drugi meč i činilo se da ih ništa ne može zaustaviti na putu do drugog brejka. Ekipa Željka Obradovića je sredinom druge četvrtine imala velikih 16 poena prednosti (39:23), kontrolisala je dešavanja na terenu, a imala je i značajnu podršku sa tribina.

Ipak, Efes je u trećem periodu zaigrao mnogo bolje i košem Rodriga Bobue Efes je u 25. minutu prednost rivala smanjio na 57:55. Domaći su prvi put poveli u 34. minutu poenima Šejna Larkina sa penala, a posle rezultatske klackalice produžetak Obradovićevom timu obezbedio je Nikola Kalinić (86:86) 46 sekundi pre kraja.

Efes je u dodatnih pet minuta brzo došao do 7 poena viška (95:88), a ni trojka uz dodatno slobodno bacanje Kalinića (95:92) nije sputalo domaće igrače, a sve je na svoje mesto u sledećem napadu vratio sjajni Micić.

Pored srpskog plejmejkera, u sastavu Ergina Atamana istakli su se Larkin sa 19 poena, Brajant Dansaton sa 15, odnosno Brok Motum i Boboa sa po 13.

Kod gostiju Nikolo Meli je upisao 22 poena, Marko Gudurić 18 (5/5 za dva, 1/3 za tri, 5/6 slobodna bacanja), uz po 2 skoka i asistencije za 39 minuta, Ali Muhamed 17, a Kalinić 13 (2/5 za dva, 2/6 za tri, 3/3 slobodna bacanja), uz 2 skoka i 3 asistencije za 40 minuta.

Fenerbahče će biti domaćin u sledeće dve utakmice, a šampion će biti tim koji prvi dođe do četiri trijumfa.