Vraćamo se u Orakl arenu: Ratnici izborili šesti meč

Vraćamo se u Orakl arenu: Ratnici izborili šesti meč Izvor: Pool, Getty Images News
Golden Stejt - Toronto

Golden Stejt Voriorsi slavili su u petom meču finala NBA 106:105 i tako produžili finale.

Golden Stejt izborio je šesti meč finala sa Torontom. Voriorsi su u petoj utakmici slavili nakon velike borbe i drame 106:105.

Golden Stejt je sve vreme bio u prednosti. U nekoliko navrata vodili su i sa 12 poena, ali nekako su igrači Toronta uspevali uvek to da stignu i vrte se oko šest poena zaostatka.

Početkom druge četvrtine povredio se Kevin Duretn, ali se to nije odrazilo na rezultat, čak su Voriorsi uz lepu epizodu Kazinsa tada došli i do prve dvocifrene prednosti u meču. Durent nije bio na raspolaganju Stivu Keru još od 8. maja, ali je odlučeno da se okuša na parketu u petoj utakmici.

Pet minuta pre kraja meča sve što su gradili Voriorsi srušilo se sa 10 vezanih poena Kavaija Lenarda koji se mučio tokom cele utakmice, ali je istupio kada je bilo najpotrebnije. Na semaforu je pisalo da je do kraja ostalo pet minuta i deset sekundi kada je Lenard doneo prednost Torontu, a na tri i po minuta do kraja ta prednost bila je +6. Tada je trener Toronta Nik Ners zatražio tajm aut nakon koga njegovi igrači više nisu mogli da pronađu ritam u kome su bili prethodnih nekoliko minuta.

Vratio se Golden Stejt na -3, onda smo dobili pauzu u kojoj su sudije pregledale snimak kako bi utvrdili da li je bilo "cilindra" pri šuti Voriorsa, ali nakon pregledavanja snimka odluka o poništavanju poena Kazinsa je samo potvrđena i ostalo je 103:100 za Toronto.

Odugovlačili su Reptorsi napad pa izgubili loptu. izgleda da ih je nakon serije Lenarda poremetio tajm aut koji je tražio njihov trener, Kari trojkom donosi izjednačenje. Tomson uspeva fintom da izbaci svog čuvara - Voriorsi vezuju tri trojke i vraćaju se u vođstvo.

Dobro su u poslednjem napadu Voriorsi čuvali Lenarda, lopta je na kraju došla do Laurija koji je promašio šut za titulu.

Voriorse je predvodio Stef Kari sa 31 poenom, osam skokova i sedam asistencija. Imao je Kari deset od 23 šut iz igre i pet od 14 za tri. Klej Tomson ga je pratio sa 26 poena, šest skokova i četiri asistencija. Demarkus Kazins je duel završio sa 14 poena, a Drejmond Grin je bio na dve asistencije od tripl - dabla - imao je po deset poena i skokova i osam asistencija. Kevin Durent je odigrao samo 11 minuta i 57 sekundi, a postigao je 11 poena uz dva skoka.

Na drugoj strani, Kavai Lenard je ubacio 26 poena uz 12 skokova, šest asistencija i po dve ukradene lopte i blokade. Kajl Lauri stao je na 18 poena, četiri skoka i šest asistencija, sa 17 poena pratio je Mark Gadsol, Serž Ibaka dao je 15.

Šesti meč na programu je u noći između četvrtka i petka i počinje u 3 sata.

Detalje sa meča možete pratiti i ovde, ako već ne pratite prenos na Sport Klubu 1.

TOK MEČA:

Prva tri minuta protekla su u znaku Voriorsa koji vode sa 13:8, Lenard već ima dve izgubljene lopte i čini se da se već tu vidi efekat Durenta na parketu. Ipak, Toronto uspeva da pronađe odgovor na pogotke Voriorsa.

Bolja košarka nego u prethodnom meču svakako, oba tima su efikasna u napdau, za četiri minuta igre Voriorsi imaju pet od pet za tri poena (19:12).

Paskal Siakam vezao je dva promašaja i priliku da dovede Toronoto u prednost, ali nakon nove izgubljene lopte Voriorsa pogodio je pod faulom Kavai Lenard i Toronto dolazi do izjednačenja - 19:19.

Gasol donosi prvo vođstvo Torontu 21:19, nakon serije 8:0 za domaće.

Malo manje od dva minuta ostalo je do kraja prve četvrtine. Tri poena prednosti Golden Stejta istopila su se u ovim trenucima na samo peon nakon dva slobodna bacanja Ibake (27:26).

Nakon promašaja na obe strane, Ibaka pravi faul nad Durentom u predelu povređenog lista, ali bez ikakvih posledica po igrača Voriorsa koji sa linije za slobodna bacanja vraća svoj tim na +3, a onda dodaje i trojku za +6 (32:26).

Ipak, KD u sledećem posedu Toronta pravi faul (svoj drugi na meču) i Ven Blit dobija i pogađa dva slobodna bacanja (32:28 30 sekundi do kraja prve četvrtine). Stef Kari pogađa pod kontaktom nakon velike borbe i zaključuije deonicu pogotkom za 34:28 posle 12 minuta borbe.

Sam početak druge četvrtine doneo je Voriorsima problem i povredu Kevina Durenta koji se uhvatio za povređenu nogu i čini se da neće moći da nastavi meč.

Pojedini navijači Toronta reagovali su na ružan način, ali većina njih uputila je KD aplauz kada je napuštao teren.

Dobro su Voriorsi reagovali nakon Durentove povrede. Uspeli su da dođu do veće prednosti, pokrivaju dobro u odbrani, ali na ruku im idu i promašaji Reptorsa koji dobrom odbranom žele da se vrate u meč. Šest minuta do kraja druge četvrtine vode 52:39 i to je najveća prednost koju su imali od početka meča.

Kazins igra dobro i motivisano, a pitanje je da li bi igrao ovoliko koliko igra da Ker na raspolaganju ima Durenta.

Već se oseća nervoza na obe strane. Drejmond Grin je dobio treću ličnu, pa i tehničku nakon reakcije koju je imao zbog toga. Lenard sa linije za slobodna bacanja smanjuje zaostatak svog tima i Voriorsi na četiri minuta do kraja vode 54:45.

Nakon promašenih bacanja Kazinsa, Gasol pogađa trojuku, tek drugu (od osam pokušaja) za Toronto koji se tako vraća u igru 54:48.

Ne može Toronto da pronađe šut u poeslednjih dva minuta, ali prekida to Siakam i Toronto dolazi na -3 (57:54) na minuut i po do kraja poluvremena. Imao je Siakam priliku da veže još jedan pogodak nakon kontra napada ali je napravio faul u napadu. Reptorsi imaju seriju 10:3 u poslednjih minut.

40 sekundi do kraja Siakam pogađa za 57:56, ali stiže trojka sa druge strane (60:56). Luni dodaje još dva poena na konto GSW koji na poluvremenu vode 62:56.

Bolje Voriorsi otvaraju i treću deonicu, ali taman kada su ponovo uspeli malo da se odlepe, Van Blit pogađa trojku, Siakam pogađa pod faulom, ali ne pogađa dodatno bacanje - 67:63.

Objavljeno je da Durent neće više igrati, a da će detalji povrede biti poznati nakon pregleda i magnetne rezonance koja će biti obavljena u utorak.

Usledila je nova serija Voriorsa koji na 5:42 do kraja treće deonice stižu do najveće prednosti na meču 77:63

Fred ven Blit vraća Toronto u život, serijom 8:0 domaćin smanjuje na 77:71. Toronto za tri šutira pet od 21 u ovom trenutku. Voriorsi imaju 11 izgubljenih lopti. Poećava se serija Toronta na 10:0, a prednost Voriorsa na na samo četiri poena.

Tomson ipak odgovara trojkom na muke svoga tima (80:73).

Završena je treća četvrtina. Voriorsi imaju 84:78.

Lauri je preuzeo odgovornost na sebe, vraća se na parket i Lenard. Ostalo je oko osam minuta do kraja utakmice, a Voriosri imaju tri poena prednosti (92:89).

Neumoran je i Lenard, nakon blokade ispod svog koša uz ofanzvni skok pogađa za 92:91, ali Voriorsi odgovaraju trojkom preko Grina za 95:91.

Na 5:34 do kraja dolazi Toronto na -2, ali bune se Voriorisi i žale se da su bili koraci pre dodavanja Pauelu koji je snažno zakucao za 95:93.

Na 5:10 do kraja Toronto prelazi u vođstvo trojkom Lenarda, njegovom prvom na meču. Vezuje nakon toga još jedan pogodak i sada je rezultat 98:95.

U pravom trenutku je Lenard "proradio" nakon što se mučio ceo meč. Pogodio je osam vezanih poena, od toga dve trojke. Sada su Reptorsi na +4.

Na 29.9 do kraja Lauri pogađa za 106:105, vraćeno je vreme nakon gledanja snimka - 30.4 piše sada na semaforu.

Napravio je Kazins faul u napadu na 15.7 do kraja. Toronto ima napad za titulu.

Nema pogotka - Voriorsi vraćaju seriju u Orakl arenu i gledaćemo šesti meč.