Toronto na korak od titule: Pokorio Orakl Arenu za 3:1

Košarkaši Toronto Reptorsa slavili su u četvrtoj utakmici u Ouklendu protiv aktuelnog šampiona Golden Stejt Voriorsa 105:92, poveo 3:1 u seriji i došao do prve meč lopte.

Kawhi Leonard, Draymond Green, Andrew Bogut Izvor: Thearon W. Henderson/Getty Images

Mnogo bolje su krenuli igrači Golden Stejta, imali i 10 poena prednosti, prevashodno zahvaljujući odbrani. Međutim, imali su problema u šutu, a kada su se razigrali pored Lenarda Lauri i Ibaka Toronto je počeo da sustiže prednost. Odlučujuća je bila treća četvrtina u kojoj su gosti razbili Ratnike 37:21 za potpuni preokret i velikih +12 pred početak poslednje četvrtine. Ispostavilo se da je to bilo nedostižno i Toronto je došao na prag prve titule.

Kod pobednika ponovo je briljirao Lenard sa 36 poena i 12 skokova, Serž Ibaka je završio sa 20 poena. Na drugoj strani Klej Tompson imao je 28, Stef Kari 27 ali uz katastrofalnih 9/22 igre.

Peti meč, možda i poslednji u Torontu na programu je u noći ponedeljka na utorak uz direktan prenos na Sport Klubu 1 od 3 časa posle ponoći

Tok meča

Obe ekipe krenule su nervozno, a tek u sedmom posedu viđeni su prvi poeni i to preko Stefa Karija. Ipak, u narednim napadima igra se stabilozovala, a ono što može da raduje domaće je da Klej Tompson deluje kao da nema nikakvu povredu i atmosfera koja je mnogo dinamičnija. Posle tajm auta ništa se nije promenilo. Domaći su podesili nišanske sprave, ali i pojačali odbranu i posle nepunih devet minuta stekli opipljivijih +7 - 17:10. Nastavili su domaći da dižu razliku, a Reptorsi nisu imali rešenja za odličnu odbranu Voriorsa. Osim Kavaja Lenarda, koji je postigao 14 od ukupno 17 poena tima u prvoj četvrtini. Na drugoj strani mnogo bolje su raspoređeni poeni. Po šest Kari i faktor iks u prvih 12 minuta Kejvon Luni, Tompson pet, Grin četiri...

Ipak, ni Golden Stejt ne briljira, a to su iskoristili Reptorsi i uspeli da se primaknu. Zapaženu rolu odigrao je Serž Ibaka sa šest poena i odličnom rampom Kazinsu ispod samog koša. Tako da su gosti smanjili na 31:27 i pokazali da su definitivno u utakmici. Do kraja četvrtine pokušavali su Voriorsi da se odlepe, ali kada god bi uspevali stizali bi ih Reptorsi. Tome dosta i kumuje mnogo promašaja i izgubljenih lopti domaćina i na kraju samo +4 na velikom odmoru - 46:42. Kod Voriorsa Klej Tompson jedini dvocifren sa 14 poena, koliko na drugoj strani ima Kavaj Lenard, sve u prvoj deonici, a po osam imaju Lauri i Ibaka.

Odličan početak Toronta u drugom poluvremenu. Serijom 5-0 i uz trojku Kavaja Lenarda došli su do vođstva 47:46. Nastavljena je igra sa minimalnim promenama rezultata, a da su Reptorsi u naletu pokazao je Ibaka, kada je prvo lupio još jednu sjajnu bananu, a onda i pogodio trojku za 64:61. To je bio samo uvod u veliku seriju Toronta 17-3 za maksimalnih +13. Na kraju, pred poslednju četvrtinu ulaze sa velikih 79:67, a pored sjajne igre Kavaja Lenarda (31 poen) i Serža Ibake (15) Voriorse još više treba da brine očajno šutersko izdanje Stefa Karija, koji je uspeo da pogodi samo jednu trojku iz šest pokušaja.