Partizan demolirao FMP, incident u Pioniru!

Partizan demolirao FMP, incident u Pioniru! Izvor: ABA liga - Photo: Partizan NIS
Stefan Janković

Košarkaši Partizana deklasirali su FMP iz Železnika 97:59 i pobedom u trećoj utakmici plasirali se u finale plej-ofa Superlige Srbije. Crno-beli će za titulu igrati protiv Crvene zvezde, koja je u dva meča bila bolja od Mega Bemaksa.

Crno-beli su maksimalno motivisani i fokusirani ušli u meč protiv Pantera i već posle prve četvrtine imali su solidnih 9 poena viška (21:12). Ekipa iz Železnika je dva puta vodila (4:2, 6:5), ali je tim iz Humske vrlo brzo potpuno preuzeo kontolu meča.

Na kraju prvog perioda zbog dve tehničke greške isključen je direktor kluba iz Železnika Vladan Mitrović, a zbog konflikta sa delom navijača Partizana utakmica je nekoliko minuta bila prekinuta. Sve je počelo zbog pogrdnog skandiranja Grobara na adresu Mitrovića, a pristalice crno-belih su ga tom prilikom pogodile nekim predmetom pogodile u glavu.

Čelnik gostujućeg tima nije želeo da napusti klupu, odgurnuo je pripadnike obezbeđenja, ali je na kraju izašao iz dvorane.

Ekipa Andree Trinkijerija je u drugoj četvrtini prelomila utakmicu. Mladi tim iz Železnika nije imao rešenje za raspoložene crno-bele, koji su u 20. minutu imali ogromnih 24 poena prednosti (52:28).

Partizan je u prvom poluvremenu trojke šutirao 8/12, za dva 19/30 i imao je 15 asistencija u odnosu na samo tri Pantera.

FMP je drugo poluvreme otvorio serijom 5:0, ubrzo je prednost rivala smanjio na 54:38, ali je Partizan u poslednjim minutama tog dela meča ponovo podigao nivo igre i u poslednji period ušao sa +29 (74:45).

Ništa se nije promenilo ni u poslednjih 10 minuta, Partizan je dominirao na obe strane terena, a u 36. minutu bilo je najvećih +41 - 90:49.

Stefan Janković je bio sjajan, nije imao promašaj iz igre i sa 21 poenom (3/3 za dva, 5/5 za tri), uz 13 skokova predvodio je crno-bele, Ognjen Jaramaz je dodao 17, Aleksej Nikolić 10, a Rade Zagorac je imao 4 poena i 9 asistencija. U poraženoj ekipi Stefan Đorđević je upisao 19, a Stefan Pot i Tomas Dilejni po 10.

Finalna serija igra se na tri dobijene utakmice, a termini su: 10, 12. i 15. jun, eventualno 17. i 20. jun.