Torontov čas košarke oslabljenim Voriorsima za 2-1

Torontov čas košarke oslabljenim Voriorsima za 2-1 Izvor: Lachlan Cunningham, Getty Images Sport
Kavaj Lenard

Košarkaši Toronta vratili su brejk Golden Stejtu i pobedom u Orakl Areni u trećoj utakmici finalne serije 123:109 poveli u borbi za NBA titulu 2-1.

Reptorsima je posao bio olakšan neigranjem Kevina Durenta i Kleja Tompsona, a prema nekim najavama obojica bi mogla da se vrate u tim već u sledećem meču, koji je na programu u subotu u 3 časa.

Ekipa iz Kanade je znalački iskoristila sve probleme aktuelnog šampiona i od starta je nametnula ritam i stil igre koji su Voriorsi samo u pojedinim delovima utakmice uspevali da prate. Startna postava Toronta odigrala je gotovo bez greške, postigla je 106 od ukupno 123 poena, a sjajnu podršku sa klupe imala je u Fredu Valvlitu i Seržu Ibaki.

Na drugoj strani Stef Kari je bio usamljen, borio je koliko je mogao, a za utehu mu ostaje podatak da je sa 47 poena postavio lični rekord u doigravanju.

Tim iz Ontarija je imao odgovor na svaki nalet Voriorsa, a odlično šutersko veče krunisali su sa 17 postignutih trojki iz 38 pokušaja, ali i samo jednim promašenim slobodnim bacanjem (20/21).

Toronto je brzo došao do dvocifrene prednosti (17:7), maksimalnih +16 bilo je u nekoliko navrata u trećem i četvrtom periodu, a koliko su bili dominintni potvrđuje i podatak da domaćoj ekipi nijednom nisu dopustili da minus svede na manje od 7 razlike. Reptorsi su u ključnim momentima pogađali trojke, a tačku na odlično izdanje stavio je Fred Vanvlit dalekometnim pogotkom na nešto manje od minut pre kraja.

Kavaj Lenard je bio najefikasniji u gostujućem timu sa 30 poena (9/17 iz igre), uz 7 skokova i 6 asistencija, Kajl Lauri je dodao 23 (5/9 za tri, 9as), Paskal Siakam (9sk, 6as) i Deni Grin po 18 (6/10 za tri), Mark Gasol 17, Vanvlit 11, a Ibaka 6, uz isto toliko blokada.

Na drugoj strani Kari je upisao 47 poena (14/31 iz igre, 6/14 za tri, 13/14 slobodna bacanja), 8 skokova i 7 asistencija, Drejmond Grin 17, a Andre Iguodala 11.

Meč iz Orakl arene uživo pratite i na našem sajtu.

Reptorsi su mnogo bolje počeli meč i serijom 8:0 sredinom prve četvrtine prvi put su došli do dvocifrene prednosti - 17:7.

Interesanto je da je Stef Kari postigao 10 od prvih 12 poena za svoj tim (12:19). Voriorsi imaju problem u napadu, dva puta su domaći igrači promašili ceo koš...

Posle koša Kavaja Lenarda gosti su imali i najvećih 12 poena prednosti (28:16), ali su Voriorsi do kraja prve četvrtine uspeli da se vrate najviše zahvaljujjući raspoloženom Kariju. Plejmejker domaćih je trojkom smanjio na 33:29, a konačan rezultat posle prve četvrtine postavio je Deni Grin trojkom iz 'kornera' - 36:26.

Kari je u uvodnih 12 minuta upisao već 17 poena.

Grin je postao deveti najbolji 'trojkaš' u doigravanju u istoriji.

Golden Stejt u šestoj uzastopnoj utakmici ima dvocifreni zaostatak. Bilans - četiri pobede i jedan poraz.

Reptorsi su i u drugoj četvrtioni koristili sve svoje prednosti i bez panike održavali prednost, koja je posle trojke Kajla Laurija u 15. minutu iznosila maksimalnih 48:35.

Siakam je u prvih 16 minuta postigao 14 poena...

Toronto igra odlično u odbrani, domaći imaju mnogo problema da pronađu put do koša tima iz Toronta, koji je do polovine druge četvrtine postigao 52 poena i u tom trenutku imao 14 poena viška.

Aktuelni šampion je do odlaska na odmor uspeo da se stabilizuje, koliko-toliko 'stegne' odbranu i minus svede na jednocifreni.

Reptorsi posle prvog poluvremena voide 60:52, uz 15 poena Kajla Laurija i 14 Siakama. Na drugoj strani Kari je zabeležio 25 poena (4/8 za tri).

Toronto je treći period počeo serijom 6:0 za najvećih 66:52 u 26. minutu. Voriorsi su uzvratili serijom 7:0 (66:59), koju je trojkom pekinuo Lenard.

U svedeća dva napada trojke su ubacili Iguadala na jednoj i Lauri na drugoj strani.

Novom serijom 8:0 gosti su došli do maksimalnih 91:75, a u trećem periodu blistao je Deni Grin. Iskusni bek trojke šutira 6/8, a ono što raduje navijače Reptorsa je činjenica da uvek imaju spreman odgovor na nalete Golden Stejta.

Toronto posle tri četvrtine vodi  96:83.

Kari je u 38. minutu postigao tri slobodna bacanja i smanjio prednost Reptorsa na 96:89, ali gosti su ponovo znalački odgovorili. Serž Ibaka je vezao četiri poena, potom je pogodio i Siakam za 102:89.

Sjajni Lauri je u 42. minutu vratio +16 svom timu - 107:91. Ubrzo je precizan bio i Lenard za maksimalnih 111:94. Stiv Ker je zatražio tajm-aut...

Kari sa penala smanjuje prednost rivala na 113:103 na nešto manje od tri i po minuta pre kraja. Kari je postigao 47 poena, što mu je rekord karijere u plej-ofu.

Fred Venvlit postiže neverovatnu trojku na minut i 37 sekundi pre kraja za ogromnih 118:105!

Reptorsi su pobedili 123:109 za vođstvo u fdinalnoj seriji 2-1. Četvrti meč je u subotu u 3 časa.