Partizan ubedljivo do 1-0, Veličković i Gagić najefikasniji

Partizan ubedljivo do 1-0, Veličković i Gagić najefikasniji Izvor: KK Crvena zvezda mts
Nikola Janković, Marinković, Zagorac i Si

Košarkaši Partizana pobedili su FMP u prvoj utakmici polufinala plej-ofa Superlige Srbije 93:75 i za dva dana u Železniku imaće prvu meč loptu.

Panteri su bolje počeli meč u dvorani "Aleksandar Nikolić" i predvođeni Partikom Dilejnijem u 6. minutu su imali 3 poena prednosti (13:10). Ipak, crno-beli su u finišu prve četvrtine zaigrali znatno bolje i serijom 11:3 taj deo meča završili su sa 5 poena viška (21:16).

Igrači Andree Trinkijerija konstantno bili u prednosti, ali ni gosti iz Železnika se nisu predavali i sredinom drugog perioda domaći su imali samo plus 2 (32:30). Kao i u prvoj četvrtini, i zavrpnica druge u potpunosti je pripala ekipi iz Humske. Crno-beli su do odlaska na odmor obezbedili najveću prednost - 48:37.

Partizan je sigurnom igrom održavao značajan kapital, a meč je definitvno prelomio sredinom poslednje deonice serijom 10:1 za maksimalnih 84:64. Domaći tim je Pantere zadržao na samo četiri poena u prvih pet i po minuta četvrte četvrtine i rešio sve dileme.

Partizan je pogodio 11 trojki iz 34 pokušaja, za dva je šutirao odličnih 56 odsto (21/37), a najefikasniji su bili Đorđe Gagić sa 18 poena, uz 10 skokova, Novica Veličković je dodao 15 (3/4 za tri), uz po 5 skokova i asistencija, Aleksej Nikolić 12, a Nikola Janković i Rade Zagorac po 10. Aleks Renfro je imao 4 poena i 7 asistencija.

U poraženoj ekipi Stefan Đorđević je zabeležio 18 poena, Stefan Pot 16, Marko Jeremić 15, a Aleksa Uskoković 11.

Revanš utakmica je 5. juna u Železniku, a eventualna majtorica dva dana kasnije u dvorani "Aleksandar Nikolić".

U drugom polufinalnom duelu Crvena zvezda vodi protiv Mega Bemaksa, a revanš je u utorak.