Janis se igrao, Baksi vode 2:0

Janis se igrao, Baksi vode 2:0 Izvor: Jonathan Daniel, Getty Images
Janis Adetokumbo

Košarkaši Milvoki Baksa poveli su sa 2:0 u finalnoj seriji Istočne konferencije, pošto su u drugom meču na svom terenu savladali Toronto Reptorse sa 125:103.

Već na samom početku su Baksi uspostavili kontrolu, do zavidne prednosti došli su još u prvoj deonici pa su bez većih problema došlo do pobede. Prijale su 'MVP pesme' Janisu Adetokunbou, koji je meč završio sa 30 poena (10 od 20 iz igre, 1-4 za tri) i 17 skokova. Raspoložen je bio i Ersan Iljasova koji je ubacio 17 poena (7 od 11 iz igre), dok je Nikola Mirotić dodao 15.

S druge strane Raptorsi su se mučili u napadu. Nešto bolji učinak gosti su imali u trećoj deonici, ali to je bilo nedovoljno kako bi zapretili Milvokiju. Kavaj Lenard ponovo je bio najefikasniji u dresu kanadskog tima sa 31 poenom (10 od 18 iz igre, 10 od 10 iz slobodnih bacanja), a imao je i osam skokova. Kajl Lauri dodao je 15 (4 od 13 iz igre), a Norman Pauel 14.

Baksi su u doigravanju pretrpeli samo jedan poraz (Bruklin 4-0, Boston 4-1), dok je ekipa iz Ontarija u sedam utakmica eliminisala Filadelfiju u drugoj rundi doigravanja, dok je na startu bila bolja od Orlanda (4-1).

Milvoki je poslednji put učesnik velikog finala bio u sezoni 1973/74. kada je poražen od Bostona 4-3. Toronto je drugi put u istoriji u finalu konferencije - u sezoni 2015/16. izgubio je od Klivlenda 4-2.

Tok meča možete pratiti OVDE.

Fantastično su domaći počeli meč. Razigrani su bili Adetokunbo i Mirotić, pa je semafor brzo pokazao 9:0. Nije ekipa iz Toronta uspevala da uhvati ritam, promašivao je Gasol, a i Lenard je bio neprimetan. Bili su uspešniji u svakom segmentu igre Baksi, pa su do kraja prvog dela utakmice povećali prednost na 14 poena.

Nisu uspevali Raptorsi ni u nastavku da uhvate priključak. Suviše loši bili su gosti u šutu iz igre (6 od 20). Iako su i Baksi igrali nešto ležernije, nisu se u igri osetile promene igrača. U svakom segmentu igre bili su sigurniji domaći pa se na poluvreme otišlo sa rezultatom 64:39.

Znatno bolje igrali su Raptorsi u trećoj deonici, popravili su procenat šuta što se odrazilo i na rezultat. Razigrao se Lenard, ispratio ga je Pauel, pa su gosti preuzeli inicijativu. Ipak, u završnici četvrtine Baksi su se uozbiljili, ponovo uspostavili kontrolu, te sa finom zalihom dočekali poslednjih 12 minuta.

Nije se mnogo toga menjalo u poslednjih 12 minuta. Baksi su održavali razliku, pa su na kraju stigli do ubedljive pobede.

Treći meč na programu je u noći između nedelje i ponedeljka.