CSKA nadoknadio -14 i obezbedio finale sa Efesom

CSKA nadoknadio -14 i obezbedio finale sa Efesom Izvor: Turkish Airlines EuroLeague

Košarkaši CSKA pobedom protiv aktulenog šampiona Evrope madridskog Reala 95:90 plasirali su se u finale Evrolige i u nedelju u 20:30 časova u Vitoriji će protiv Anadolu Efesa igrati za osmu titulu u istoriji.

Armejci su 16. put u poslednjih 17 godina na završnom turniru, a za to vreme samo tri puta su podizali šampionski trofej, poslednji put 2016.

Ekipa Dimitrisa Itudisa je treći put u isto toliko mečeva ove sezone savladala Kraljevski klub, a nisu posustali ni kada su u trećoj četvrtini imali 14 poena minusa.

Moskovljani su strpljivom igrom 'topili' prednost Kraljevskog kluba i u ključnim trenucima poslednjeg perioda na krilima raspoloženog i staloženog Nanda de Koloa došli do velike pobede.

Francuski reprezentativac je bio najefikasniji sa 23 poena (2/5 za dva, 2/5 za tri, 13/14 slobodna bacanja), Serhio Rodrigez ga je pratio sa 23 (5/9 za tri), uz 4 asistencije, Vil Klajburn je upisao 18, a Kori Higins 11.

U poraženom timu Fabijen Kozer je za 15 minuta upisao 18 poena (6/6 za dva), Ljulj je zabeležio 13 (1/10 za tri), Entoni Rendolf 12, a Rudi Fernandez i Fakundo Kampaco po 10.

Anadolu Efes je u istanbulskom derbiju bio ubedljiv protiv Fenerbahčea, a odlučujuća utakmica je u nedelju u 20:30 časova. Meč za treće mesto između Reala i Fenera je istog dana u 17:30.

Sve vesti o završnivi Evrolige pročitajte OVDE.

Polufinalni meč pratite uživo i na našem sajtu.

Real je bolje počeo drugi polufinalni duel, konstantno ima prednost, koja je posle trojke Fakunda Kampaca u 5. minutu iznosila +6 (13:7).

Kraljevski klub je serijom 6:0 u 8. minutu već došao do dvocifrene prednosti - 22:11, ali su Armejci odgovorili preko Hajnsa i Fernandeza. Bivši igrač Reala vezao je pet poena u finišu za 22:18 posle prve četvrtine.

Moskovljani su trojkom Fernandeza u 14. minutu prvi put poveli - 29:18. Španac već ima 12 poena i 3 asistencije.

Madriđani su serijom 7:1 u finišu prvog poluvremena ponovo došli do solidne prednosti (43:37), međutim, CSKA je ponovo znao kako da odgovori i na odmor je otišao sa svega 2 poena minusa (43:45).

Fabijen Kozer je najefikasniji u Kraljevskom timu sa 9 poena, Trej Tompkins je dodao 7, Valter Tavares 6, uz 7 skokova i 3 blokade... Kod Armejaca Rodrigez je najbolji sa 14 poena (4/6 za dva, 2/3 za tri) i 3 asistencije, Vil Klajburn je upisao 10, a Kajl Hajns 6.

Mariđani su i treću četvrtinu počeli bolje, a poenima Gustava Ajona u 24. minutu ponovo su imali značajnih 98 poena viška - 54:46. U međuvremenu vredno pomena je sjajno zakucavanje Vila Klajburna preko Tavaresa.

Rendolf je na isteku 25. minuta postigao trojku i tim iz prestonice Španije je drugi put na meču imao 11 poena prednosti - 61:50.

Odlični Kozer je svom timu makimalnih +14 (65:51) obezbedio u 26. minutu. Madriđani sve drže u svojim rukama... Lasov tim ne ispušta dvocifrenu prednost.

Moskovljani su u finišu trećeg perioda pokazali 'znake života', a Fernandez je pogodio trojku i sa rezultatom 73:65 za Real ušlo se u poslednjih 10 minuta.

Armejci su 'stegli' odbranu u poslednjoj četvrtini, igrači Reala teško dolaze do dobre pozicije za šut, a sa četiri vezana poena De Koloa u 33. minutu na semaforu je pisalo 78:75. U sledećem napadu tehničku je dobila klupa Reala. De Kolo je smanjio na 78:76, a Klajburn je trojkom 4:09 minuta pre kraja prednost Reala učinio minimalnom - 80:79.

Siti igrač je u sledećem napadu pogodio jedno od dva penala i posle mnogo vremena svom timu doneo izjednaćenje - 80:80.
Džefri Tejlor je trojkom prekinuo post svog tima i na 3:18 minuta pre kraja vratio prednost Realu - 83:80.

De Kolo na minut i 19 postiže trojku za 87:85 za prvo vođstvo CSKA od druge četvrtine. Drama je na vrhuncu... Tajm-aut Real.

Madriđani nisu realizovali napad, a De Kolo je posle pete lične Kampaca pogodio dva penala - 89:85 na 45 sekundi pre kraja. Rudi Fernandez je na drugoj strani takođe oba puta bio precizan, 25 sekundi do kraja CSKA vodi 89:87. Tajm-aut Moskovljana.

Rodrigez na 17 sekundi pre kraja pogađa oba penala - 91:87. Tajm-aut Real.

Ljulj ekspresno postiže prvu trojku tek iz osmog pokušaja 91:90. Higinsu na drugoj strani nije zadrhtala ruka, pogađa oba penala - 93:90 na 14 sekundi pre kraja.

Ljulj je promašio šut za tri, a Higins ponovo otišao na liniju slobodnih bacanja. Amerikanac je pogodio oba za kraj - 95:90.

CSKA i Anadolu Efes će u nedelju u 20:30 časova igrati u finalu Evrolige!