Kavaj u poslednjoj sekundi slomio Sikserse

Kavaj u poslednjoj sekundi slomio Sikserse Izvor: Mitchell Leff/Getty Images

Košarkaši Toronto Reptorsa savladali su Filadelfija Seventisikserse u sedmom meču polufinala Istoka rezultatom 92:90. Ključni pogodak za trijumf pogodio je Kavaj Lenard u poslednjoj sekundi meča.

Obe ekipe su šutirale veoma loše u prvom poluvremenu i imale su tek 35% šuta iz igre. U drugom poluvremenu su međutim proradili šuteri na obe strane, a ekipe su se često smenjivale u vođstvu. Tokom prve tri četvrtine Kavaj Lenard je igrao odlično dok je kod Filadeflije mnogo problema u napadačkoj igri imao Džoel Embid.

Poslednja četvrtina je takođe bila neizvesna, a u prvih šest minuta tog perioda su odlični bili Džimi Batler i Džoel Embid koji je konačno proradio.  Na tri minuta do kraja rezultat je izjednačen, a posle jednog tajm-auta Breta Brauna Siksersi nikako nisu mogli da dođu do koša zbog fantastične odbrane Toronta. Kavaj Lenard je prekinuo seriju napada bez koša na 1:40 do kraja pogodivši dugu dvojku za 87:85. Ubrzo je bilo i 89:85, posle još jedne dobre odbrane Reptorsa. Ukradenu loptu je u koš pretvorio Paskal Sijakam.

Toronto je takođe počeo da se muči sa realizacijom napada pa se ušlo u neizvesnu penal završnicu u kojoj je ključno slobodno bacanje promašio Kavaj Lenard na 10 sekundi do kraja. Džimi Batler je odmah izjednačio na 90:90 na četiri sekunde do kraja.

Loptu je tada posle tajm-auta uzeo Kavaj Lenard koji je pogodio za 41 poen na tom meču i pobedu 92:90.

Uz 41 poen bivši igrač San Antonija je imao osam skokova i šut iz igre 16/39. Serž Ibaka je dodao 17 poena. Džoel Embid je kod Siksersa imao 21 poen, uz 11 skokova, dok je Džimi Batler ubacio 16 poena. Boban Marjanović nije ulazio u igru.

Prva četvrtina je bila veoma tvrda i obe ekipe su veoma slabo šutirale. Procenat šuta iz igre je bio manji od 25% na obe strane pa je bilo 18:13 za Toronto. Kavaj Lenard je najefikasniji posle prve četvrtine sa osam poena.

Drugi period je bio bitno efikasniji i rezultat u samo tom periodu je bio 27:26. Oba tima su podigla procenat šuta na 35%, a uz Kavaja Lenarda raspoloženi kod Tornta su bili Sijakam i Serž Ibaka. Tobajas Heris je bio najefikasniji kod Siksersa sa 10 poena,  Džoel Embid je imao samo sedam, dok Boban Marjanović nije bio u igri tokom prvog poluvremena.

U trećem periodu je Filadelfija uspevala da drži prednost, ali je ipak Toronto i taj deo zavšrio sa prednošću Reptorsa. Ekipu iz Kanade konstantno vuče Kavaj Lenard, a odlični su bili i Kajl Lauri i Serž Ibaka. Kod Filadelfije se aktivira Džej Džej Redik, pogodio je četiri trojke, a takođe su dobri Simons i Heris. Džoel Embid se tokom čitavog meča muči sa šutem iz igre.

Poslednju četvrtinu su odlično počeli Džimi Batler i Džoel Embid koji su vezali poene, pa je Filadelfija povela. Ipak Kavaj Lenard je na šest minuta do kraja pogodio trojku kojom je vratio pdednost svom timu (78:80). Na tri minuta do kraja rezultat je izjednačen, a posle jednog tajm-auta Breta Brauna Siksersi nikako nisu mogli da dođu do koša zbog fantastične odbrane Toronta. Kavaj Lenard je prekinuo seriju napada bez koša na 1:40 do kraja pogodivši dugu dvojku za 87:85. Ubrzo je bilo i 89:85, posle još jedne dobre odbrane Reptorsa. Ukradenu loptu je u koš pretvorio Paskal Sijakam.

Toronto je takođe počeo da se muči sa realizacijom napada pa se ušlo u neizvesnu penal završnicu u kojoj je ključno slobodno bacanje promašio Kavaj Lenard na 10 sekundi do kraja. Promašio je Kavaj, a Džimi Batler je izjednačio na 90:90 na četiri minuta do kraja.