SL: Zvezda 'slomila' Borac za 5-0

SL: Zvezda 'slomila' Borac za 5-0 Izvor: Crvena zvezda mt:s

Košarkaši Crvene zvezde ostvarili su i petu pobedu u grupi A Superlige Srbije, pošto su u okviru petog kola slavili na gostovanju Borcu 77:67.

Izuzetno zanimljiva utakmica viđena je u Čačku, gde je domaći tim vodio tokom polovine susreta, pre nego što su ‚crveno-beli‘ preuzeli kontrolu. Borac je u jednom trenutku imao i plus deset, ali mu gosti nisu davali da se mnogo odvoji, pa se i očekivao preokret. Do njega je došlo u drugom poluvremenu, ali se Čačani nisu tako lako predali, a šampion je utakmicu rešio serijom 9:0 koja mu je donela plus 12 pred sam finiš.

Sa po 18 poena u Zvezdinoj pobedi učestvovali su Branko Lazić i Kej Si Rivers, dok je Majkl Odžo dodao 13 poena i šest skokova. Zapažen je bio i Filip Čović sa devet poena, osam asistencija i pet skokova. Kod Borca, dvocifreni učinak imao je Ilija Đoković, koji je utakmicu završio sa 22 poena i pet skokova.

Zvezda na čelu tabele sada ima maksimalni skor, dok je Borac na trećem mestu sa tri pobede i dva poraza.

Pored Zvezde trijumfe su u okviru grupe A ostvarili FMP i Zlatibor. Tim iz Železnika je na gostovanju slavio protiv OKK Beograda 100:89, dok je Zlatibor bio ubedljiv protiv Dunava 86:66.

FMP nije imao težak posao do četvrte pobede u Superligi, ali je utakmicu rešio tek u poslednjih deset minuta. Iako su ‚Klonferi‘ vodili samo jednom, nisu se tek tako predavali, a gosti su se odvojili tek u samom finišu.

Najbolji u pobedi tima iz Železniča bio je Aleksa Uskoković sa 20 poena, dok je Marko Jeremić upisao 16. Na drugoj strani, Filip Stanić je imao 27 poena i sedam skokova, dok je Kostja Mušidi dodao poen manje, uz osam skokova.

Tim iz Čajetine je tokom skoro cele utakmice kontrolisao rezultat, u jednom trenutku je imao i čak plus 35, ali se opustio u finišu, što je Dunavu omogućilo da smanji razliku, ali ne i da pripreti.

Pobednički tim je predvodio Nikola Pavlović sa 14 poena, dok je Bogdan Riznić imao jedna manje. Kod Dunava, po 14 poena imali su Mladen Grušanović i Nemanja Žigon.