Jokić ne može sam, odluka u nedelju u Denveru

Jokić ne može sam, odluka u nedelju u Denveru Izvor: Getty Images/Steve Dykes

Košarkaši Portlanda pobedili su Denver 119:108 u šestoj utakmici polufinala Zapadne konferencije NBA lige i tako izborili majstoricu koja će u nedelju biti odigrana u Pepsi Centru u Koloradu.

Blejzerse su do 3-3 u seriji predvodili fenomenalni Demijan Lilard, Si Džej Mekalum i Rodni Hud, a gostima iz Kolorada nije pomoglo ni još jedno odlično izdanje Nikola Jokića, kome su nedostajale dve asistencije da upiše peti tripl-dabl u doigravanju.

Nagetsi predvođeni srpskim centrom odlično su počeli utakmicu u Oregonu i u prvoj četvrtini u dva navrata imali su 10 poena viška, međutim, ostanak Jokića na klupi na startu drugog perioda dao je krila Blejzersima, kojima je proradio šut tako da su brzo istopili prednost gostiju.

Raspoloženim Mekolumu i Hudu u trećoj četvrtini priključio se sjajni Lilard, koji je u tom periodu postigao 17 od ukupno 32 poena, ali Nagetsi su i dalje bili u igri.

Međutim, Jokić nije mogao sam i raspoložena ekipa iz Oregona je u poslednjoj deonici dominirala i zakazala odlučujuću utakmicu u Denveru.

Lilard je pogodio 6 trojki iz 13 pokušaja, a imao je i 5 asistencija, Mekolum ga je pratio sa 30 poena (12/24 iz igre, 2/7 za tri), dok je Hud dodao 25 (8/12 iz igre, 3/4 za tri).

Golden Stejt u drugom polufinalu Zapadne konferencije vodi protiv Hjustona 3-2, ali je ostao bez najboljeg igrača Kevina Durenta

Meč uživo pratite na našem sajtu.

Denver je sjajno počeo utakmkicu i sredinom prve četvrtine vodio je 16:7 najviše zahvaljujući Jokiću. Srbin je postigao 4 poena, imao je isto toliko asistencija i 3 skoka.

Nagetsi su u dva navrata imali i 10 poena prednosti, a prvu četvrtinu su završili sa vođstvom 34:26. Jokić igra bez greške - 10 poena (5/5 za 2), uz 5 skokova i 4 asistencije. Isti broj poena dodao je i Džamal Marej.

Na drugoj strani Rodni Hud je za svega 4 minuta zabeležio 7 poena.

Trener Denvera Majl Meloun je Jokića na startu druge četvrtine ostavio na klupi da malo predahne, što su Blejzersi brzo iskoristili i serijom 11:2 u 15. minutu došli samo na pola koša zaostatka - 37:38.

Nalet tima iz Oregona na kratko je prekinuo trojkom Vil Barton, a raspoloženi Si Džej Mekalom (13 poena) i Hud (12) su 'jurili' prednost gostiju. Jokić se sredinom druge četvrtine vratio u igru.

Lilard je vezao 5 poena, a posle dva ubačena penala Mekaluma na 3:34 pre kraja prvog poluvremena Blejzersi su vodili 52:47. Publiku u Oregonu torjkom je utišao Marej, a trener domaćih je odmah zatražioi tajm-aut.

Blejzersi su najvećih 6 poena prednosti imali pola minuta pre odlaka na odmor (58:52), a Jokić je postavio konačan rezultat prvog poluvremena - 58:54.

Mekalum je najefikasniji u Portlandu sa 15 poena, a prate ga Hud sa 14 i Lilard sa 11. Jokić na drugoj strani dominira sa 16 poena (7/10 iz igre, 0/1 za tri, 2/2 slobodna bacanja), 6 skokova i 4 asistencije za 18 minuta, Marej je upisao 13, a Geri Heris 8.

Portland je konstantno bio u prednosti, ne više od 5 poena, a Denver je posle pet vezanih poena Jokića u 32. minutu poveo 76:75. Na trojku srpskog centra dalekomentnom trojkom odgovorio je Lilard, koji je ubrzo ubacio još jednu - 83:78.

Lilard je vezao 12 poena od ukupno 17 u trećem periodu.

Blejzersi su u seriji 11:2 za 86:78, a nešto kasnije imali su i najvećih +9 (87:78).

Portland posle tri četvrtine vodi 87:80.

Portland je nastavio u istom ritmu i u poslednjoj četvrtini, dok se gosti iz Kolorada i dalje muče. Trojkom Seta Karija Blejzersi su u 41. minutu došli do najvećih 13 poena prednosti - 101:88, a trener gostiju Meloun je tajm-autom nešto pokušao da razdrma svoj tim.

Međutim, već u sledećem napadu Hud je pogodio još jednu trojku - 104:90.

A onda je usledila velika gužva u reketu domaćeg tima i malo je nedostajalo da dođe do tuče. Jokić je napravio peti faul u napadu tako što je 'ušao' u Zeka Kolinsa, koji je posle duela sa Srbinom završio pod nogama Bartona. Bek Nagetsa se potom sukobio sa Karijem, a ubrzo su skoro svi igrači oba tima bili u klinču.

Sudije su Bartonu i Kariju pokazale tehničku ličnu grešku.

Jokić je trojkom smanjio na 104:93, a Lilard košem van balansa odgovorio - 106:93.

Meč je završen pobedom Portlanda 119:108. Sedma utakmica je u nedelju u 21:30 u Denveru.