Razigrani Siksersi zakazali majstoricu, Bobiju 7 minuta

Razigrani Siksersi zakazali majstoricu, Bobiju 7 minuta Izvor: Jesse D. Garrabrant/Getty Images

Košarkaši Filadelfije pobedili su Toronto 112:101 u šestoj utakmici polufinala i odluku o drugom učesniku finala Istočne konferencije odložili za sedmi duel koji će biti odigran u Kanadi.

Iako pod velikim pritiskom, Siksersi su odlično odigrali pred svojim navijačima i od polovine prve četvrtine potpuno su kontrolisali dešavanja na terenu.

Raspoloženi tandem Džimi Batler - Ben Simons kreirao je većinu napada u prvom poluvremenu, a ono što je bilo još važnije za tim Breta Brauna je kontrola napada Reptorsa. Gosti su teško pronalazili rešenje za pokretljivu i snažnu odbranu Siksersa, a veliki problem bio je i mizeran učinak igrača sa klupe - od rezervista svih 9 poena postigao je Serž Ibaka.

Ekipa iz Pensilvanije dobro je počela meč i povela je sa 13:5, međutim, Toronto je odgovorio serijom 10:0 i u tim trenucima činilo se da je spreman da odgovori svim izazovima i zakaže finalni obračun sa Milvokijem.

Međutim, Siksersi su odgovorili takođe serijom 10:0 (23:15), početkom druge četvrtine imali su i 19 poena prednosti (42:23), a do kraja utakmice Reptorsi su samo nekoliko puta uspeli da se vrate na jednocifreni minus, poslednji put sredinom trećeg perioda (69:61).

U tim trenucima domaći tim je ponovo podigao nivo igre i u poslednjih 12 minuta ušao sa 20 poena viška - 87:67.

Siksersi su u finišu, logično, malo popustili kako bi što svežiji dočekali odlučujuću utakmicu u Torontu, a i trener gostiju Nik Nurs je iz igre povukao svoje glavne adute

Cela startna postava Siksersa imala je dvocifren učinak - prednjačili su Batler sa 25 poena (9/18 iz igre), 6 skokova i 8 asistencija i Simons sa 21 (9/13 iz igre), 8 skjokova i 6 asistencija, Džoel Embid je dodao 17 (12sk), Tobajas Heris 16 (9sk, 5 as), a Džej Džej Redik i Majk Skot po 11. Boban Marjanović je za 7 minuta upisao 2 poena (2/2 slobodna bacanja), izgubljenu loptu i ličnu grešku.

Kod gostiju Kavaj Lenard je zabeležio 29 poena (9/20 iz igre, 0/4 za tri, 11/12 slobodna bacanja), 12 skokova i 5 asistencija, Paskal Siakam 21, a Kajl Lauri 13.