Hjuston posle produžetka slavio protiv šampiona

U trećoj utakmici polufinala Zapada Hjuston je posle produžetka savladao Golden Stejt Voriorse 126:121 i na taj način smanji na 2:1 u seriji.

James Harden, Rudy Gobert Izvor: Bob Levey/Getty Images

Vodili su Rokitsi tokom većeg dela utakmice i kontrolisali rezultati. Imali su uglavnom dvocifrenu prednost, a onda su dozvolili šampionu da se vrate u četvrtoj četvrtini i dolazilo je do smena u vođstvu. Imali su Ratnici sjajnu šansu da povedu sa 3:0 u seriji, pošto su 38 sekundi pre kraja imali 112:110. Ipak, Džejms Harden je sa linije slobodnih bacanja izborio produžetak, a onda u dodatnih pet minuta pokazao da je pravi vođa Hjustona. Postigao je sedam od ukupno 14 poena i vodio tim do konačnog trijumfa.

Ukupno je meč završio sa 41 poenom, devet skokova i šest asistencija. Erik Gordon je postigao 30, a Klint Kapela je imao dabl dabl 13 poena i 11 skokova. Kod gostiju Drejmond Grin je došao do tripl dabla od 19 poena, 11 skokova i 10 asistencija, dok je najefikasniji bio Kevin Durent sa 46 pogodaka.

Naredni četvrti meč igra se u Hjustonu u noći ponedeljka na utorak od 3:30, a peti u Ouklendu u sredu od 22 časa.