Denver bez šuta i bez goriva, brejk Portlanda za 1:1

Denver bez šuta i bez goriva, brejk Portlanda za 1:1 Izvor: Matthew Stockman/Getty Images

Denver Nagetsi poraženi su na domaćem terenu od Portland Trejl Blejzersa 97:90 u drugoj utakmici polufinalne serije Zapadne konferencije NBA lige. Denver je izgubio prednost domaćeg terena i sada je 1:1 u seriji.

Portland je bolje otvorio utakmicu jer je serijom 10:0 početkom meča došao do prednosti koju, ispostaviće se na kraju nijednom nije ispustio. U prvoj četvrtini je odličan bio Enes Kanter, a on je tada Nikolu Jokića zadržao na nula poena.

U drugoj četvrtini se Kanteru pridružio i Rodni Hud koji je odlično igrao, a Denver je imao tada veoma loš šut iz igre. Nagetsi su se takođe mučili i u odbrani.

Posle velikog odmora je Jokić pokušavao da pokrene napad svog tima, Nagetsi su prišli na minus devetali kako je Jokić izašao ranije zbog četvrtog faula Portland je lako opet uvećao prednost.

Tek je u poslednjih nekoliko minuta Denver uspeo da priđe na manje od dva poseda minusa, odlično je igrao Nikola Jokić, a Nagetsi su zaostatak nadoknadili ponajviše zbog ofanzivnog skoka. Ipak previše promašaja je bilo i u toj deonici i Denver nije imao dovoljno vremena da stigne razliku.

Nagetsi su meč završili sa svega 35% pogođenih šuteva iz igre, dok su za tri šutirali 6/28. Takođe su podbacili i na liniji za slobodna bacanja jer su penale izvodili 61%.

Nikola Jokić je kod Denvera bio najefikasniji sa 16 poena i 14 skokova, imao je i sedam asistencija, dok je Džamal Marej imao 15 poena. Kod Portlanda je Si Džej Mekalum ubacio 20 poena, Kanter i Hud su imali po 15, a Demjan Lilard je dodao 14.

U prvoj četvrtini se Portland bolje snalazi i vodi pet razlike posle prvih 12 minuta (28:23). Trejl Blejzersi su napravili seriju 10:0 u prvoj polovini prvog perioda i poveli su 17:10, a upravo zahvaljujući toj seriji imaju rezultatski plus i za sada kontrolišu situaciju na terenu. Enes Kanter je preko Jokića uspeo da ubaci do sada devet poena dok srpski centar još nema koš.

Enes Kanter Izvor: Wesley Hitt/Getty Images

U drugoj četvrtini je odlično igrao Rodni Hud koji je bio najzaslužniji što je Portland došao do dvocifrene razlike. Trejl Blejzersi su bili i na 13 poena prednosti. U drugoj četvrtini je povređen Tori Kreg koji je dobio udarac u lice i povredio je nos. On je inače veoma bitan igrač za Denver jer je zamišljeno da igra odbranu na Demijenu Lilardu.

U drugoj četvrtini je Nikola Jokić došao do svojih prvih poena. On je poluvreme završio sa šest poena, osam skokova i tri asistencije. Kod Portlanda je u prvom poluvremenu najefikasniji Kanter sa 11 poena, dok kod Denvera Geri Heris i Malik Bizli imaju po osam.

Inače Denver ima mnogo problema u napadu. Nagetsi su iz igre šutirali 14/43 u prva 24 minuta, a pogodili su četiri trojke iz 20 šuteva. Takođe su prvo poluvreme završili sa deset uzastopnih promašaja za tri poena.

Treću četvrtinu je obeležila fantastična asistencija Nikole Jokića kroz nove protivničkom igraču za Malika Bizlija, a takođe je srpski igrač u tom periodu zaradio' četvrti faul zbog čega mu je smanjena minutaža. Denver je uspeo u jednom momentu da priđe na minus osam, međutim Portland nije dozvolio Nagetsima da se približe više od toga. Po izlasku Jokića iz igre Trejl Blejzersi su napravili najveću razliku . Bilo je 74:58 odnosno +16 za Portland.

Posle tri četvrtine Bizli kod Denvera ima 13 poena, dok je Jokić na osam. Kanter je najefikasniji kod Portlanda sa 15 poena, a u trećem periodu su se aktivirali Lilard i Mekolum koji imaju 13 odnosno 12 poena.

Denver je znatno bolje igrao u poslednjoj deonici kada su Jokić i njegovi saigrači igrali znatno bolje u odbrani, a takođe su imali dosta ofanzivnih skokova. Na četiri minuta do kraja bili su na minus sedam, a tako mali zaostatak nisu imali od prve četvrtine. Bilo je 88:81.