Nezaustavljivi Durent odveo GSW u polufinale Zapada

Nezaustavljivi Durent odveo GSW u polufinale Zapada Izvor: Harry How, Getty Images Sport
Kevin Durent

Golden Stejt Voriorsi su okončali plej-of seriju sa Los Anđeles Klipersima ubedljivim trijumfom u šestoj utakmici (129:110) i sa skorom 4-2 prošli u polufinale Zapada. Ključna je bila druga četvrtina, koju su Voriorsi dobili sa 37:22.

Meč je obeležio Kevin Durent sjajnim izdanjem u prvom poluvremenu, kada je postigao čak 38 poena.

On se tako izjednačio sa Čarlsom Barklijem na drugom mestu večne liste po broju poena u prvom poluvremenu jedne plej-of utakmice. Rekord iznosi 39.

Durent je meč završio sa tačno 50 poena, uz to je imao i šest skokova i pet asistencija. Od 15 slobodnih bacanja promašio je samo jedno, uz šest pogođenih trojki.

Stef Kari je dodao 24 poena, a Drejmond Grin je upisao tripl-dabl: 16 poena, 14 skokova, deset asistencija.

Kod Klipersa, Danilo Galinari je ubacio 29 poena, Patrik Beverli je imao dabl-dabl od 11 poena i 14 skokova. Ivica Zubac je igrao svega dva minuta i uhvatio jednu loptu uz jednu blokadu.

Golden Stejt će tako igrati reprizu prošlogodišnjeg finala Zapada sa Hjuston Roketsima. Prvi meč na programu je već u nedelju.