Siksersi idu na Toronto, Bobi solidan, Musa isključen

Siksersi idu na Toronto, Bobi solidan, Musa isključen Izvor: Sarah Stier/Getty Images

Košarkaši Filadelfije kompletirali su listu učesnika polufinala Istočne konferencije NBA lige.

Siksersi su u petoj utakmici prve runde doigravanja ubedljivo pobedili Bruklin Netse 122:100 i ukupnim rezultatom 4-1 zakazali polufinalne duele sa Torontom, koji je identičnim rezultatom završio seriju sa Orlandom.

Ekipa iz Pensilvanije odlično je počela duel sa Netsima i na polovini prve četvrtine na semaforu je pisalo 14:0. Gostima iz Bruklina ništa nije polazilo za rukom za razliku od igrača trenera Breta Brauna i Siksersi su na poluvreme otišli sa ogromnom prednošću - 60:31.

Domaći tim je u trećoj četvrtini konstantno održavao više od 30 poena prednosti, dok su Netsi u poslednjoj deonici iskoristili izlazak iz igre standardnih prvotimaca Siksersa i koliko-toliko ublažili poraz.

Na minut i 50 sekundi pre kraja sukobili su se Džona Bolden i Rodions Kuruks. Nekadašnji igrač FMP iz Železnika je udario blokadu protivničkom košarkašu, a onda su im se ruke 'ukrstile'. Došlo je do guranja i verbalne rasprave, a utisak je da je Kuruks rukom po licu zakačio Boldena.

Sudije su pregledale snimak i potom u svlačionicu poslale i jednog i drugog, ali i Džanana Musu i Grega Monroa.

Džoel Embid je bio najefikasniji kod domaćih sa 23 poena, uz 13 skokova, Ben SImons je upisao 13 (5sk, 6as), Tobajas Heris 12, a Boban Marjanović 7 (3/5 iz igre, 0/1 za tri, 1/1 slobodna bacanja), uz 7 skokova i 4 asistencije za 14 minuta. Rondi Holis-Džeferson je postigao 21 poen za Netse, Katris Levert 18, Kuruks 14, dok se Musa nije upisao u strelce za 5 minuta na terenu (0/1 za tri).

Filadelfija je prošle godine u drugoj rundi plej-ofa eliminisana od Bostona rezultatom 4-1.

U drugom polufinalu Istočne konferencije sastaće se Milvoki i Boston.