Klipersi se držali, ali na kraju slavili Voriosi za 3:1

Klipersi se držali, ali na kraju slavili Voriosi za 3:1 Izvor: Harry How/Getty Images

Golden Stejt Voriorsi došli su na korak od plasmana u četvrtfinale plej ofa NBA lige.

Košarkaši Golden Stejta savladali su Los Anđeles Kliperse u četvrtom meču serije i slavili rezultatom 113:105 pa sada vode sa 3:1 u seriji i na korak su od plasmana u četvrtfinale plej ofa NBA lige.

Peti meč koji bi mogao da bude i odlučujući igra se 25. aprila, a domaćin će biti Golden Stejt.

Prvih 12 minuta Voriorsi su rešili u svoju korist i imali su deset poena prednosti nakon prvog perioda. Klipersi su zaigrali hrabrije u nastavku i do poluvremena su minus smanjili na osam.

Domaćin je najbolje igrao u trećoj četvrtini kada je uspeo da smanji na samo tri poena zaostatka. Imali su Klipersi dobar ritam u ovom delu meča čak su i vodili sredinom treće deonice, ali su ponovo usporili u odlučujućih 12 minuta i dozvolili su Voriorsima da se ponovo rezultatski odlepe.

Najbolji među Voriorsima bio je Kevin Durent sa 33 poena, sedam skokova i šest asistencija. Poen manje postigao je Klej Tompson. Stef Kari zabeležio je dabl - dabl sa 12 poena i 10 skokova, a imao je i sedam asistencija i tri ukradene lopte. Po deset poena dodali su Drejmond Grin (koji je imao i devet skokova) i Andre Igudala.

Kliperse je predvodio Šei Gildžes-Aleksandar sa 25 poena, Danilo Galinari dao je 16 uz sedam skokova, Partik Bejverli je imao dabl - dabl sa 12 poena i 10 skokova, a 12 poena ubacio je i Lu Vilijams.